SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Gündemdekiler


 GÜNDEMDEKİLER

  Karasu Devlet Hastanesi inşaatı ortalama bir hızda devam ediyor. Yeni protokole göre de önümüzdeki yılın Nisan ayı içerisinde bitirilmesi bekleniyor. İnşaatın bitmesi ile çevre ve yol düzenlemesi ağırlık kazanacak gibi görünüyor. Bu konuda yapılacak çalışmalara şimdiden ağırlık verilmesi, doğal olarak, daha çabuk toparlanmamızı sağlayacaktır.

  Hastane binasını yenilemek, Karasu olarak çok güzel bir doğal ortama sahip olmak, bu değerlerimizle övünmek, hiçbirimizi kurtarmaz.

  Hastane kadrosunun güçlü bir yapıya sahip olması için,  dışarıdan gelen doktor hemşire ve memurların Karasu’da kalmayı düşünecek memnuniyete sahip olması gerekir. Ortam temiz, insanlar güvende olursa Karasu’yu yerleşimde tercih edenlerin sayısı da kalitesi de artacaktır. Bu anlamda, uzun süredir iki cerrah ile hizmet veren hastanemizin cerrahsız kalmasını bir daha düşünmek gerekir.

  Dr. Şemsettin Bayrak ve Dr Kerem Erksoy Cerrah olarak ilçemizde 0nbinlerce başarılı operasyona imza atmışlardır. Bu güne kadar verdikleri hizmetlerin karşılığı olarak kesinlikle ödüllendirilmeleri gerekir. Bu durum, bir anlamda ahde vefadır. Ayrıca, kadroya yeni katılanlar için de iyi bir örnektir.

  20 yıldır cerrah olarak verdikleri başarılı hizmet nedeniyle bu arkadaşlarımızın heykelini diksek, yine de yetmez. Kanamalı hastalarda bir dakika dahi uzun bir süredir. Sadece Trafik kazaları ile ilgili yapılanları hatırlamamız, konuyu abartmadığımı anlamanıza yeter kanısındayım.

  Karasu’ya dışarıdan gelen her kademedeki işçi ve memurun kendisini güvende hissetmesi için herkesin daha sorumlu ve daha duyarlı olması çok önemli bir yer tutuyor. Karasu ismini basit olaylar ile gündeme taşımak yerine büyük ve güzel projeler ile gündeme getirmemiz gerekiyor.

  Küçükboğaz gölü kıyısında yapılan çevre düzenlemesi buradaki güzelliği daha iyi yaşamamızı sağlarken ilçemize çok büyük değer katmıştır. Buraya bırakılan 250 adet Mersin Balığı ile birlikte İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi de bizlere daha yakın olmaya başladı. Karasu Belediye Başkanlığı ile İstanbul Üniversitesi arasında sürdürülmekte olan işbirliği bu gölü farklı bir cazibe alanı haline getirme yolundadır.

  Şimdi biraz daha ileri giderek, Karasu’nun ekseni Kuçükboğaz’a kayıyor dersem hiç şaşırmayın. Hatta bu cümleyi geç söylenmiş olarak da kabul edebilirsiniz.

  Bu arada, şehir içinden geçen kanalın göl ile birleştirilmesi artık sıradan bir olaydır. Kesinlikle ve en kısa zamanda uygulamaya konmalıdır. Kanal üzerinde uygun kot çalışması yapılarak, küçükboğaz gölündeki su, Sakarya Nehri ile birleştirildiğinde, Karasu’nun bir güzel tablo haline geldiğini hepimiz görmeliyiz.

  Sayın Mehmet İspiroğlu kardeşim, yaptığın güzel çalışmaların daha iyi görünmesi için bu fırsatı kaçırmamanı dilerim.

  Bu projeye, Üniversitenin ilgili dallarından destek istemek ve bunu kutlamak Yeni Mahalle’de yenen balıkla noktalanır. Bu yemeğin en güzel tarafı, katılımcıların, Küçükboğaz Gölünden kayıkla ve kanal yolu ile Yeni Mahalle’ye ulaşması olacaktır.

  Mersin Balıkları, hem tatlı hem de tuzlu suyu kullanırlar. Böylelikle Küçükboğaz gölündeki Mersin Balıklarını doğal yol ile Karadeniz’e kavuşturmuş olmak da ayrı bir güzellik ve kazanç olacaktır.

 

 

     

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ