SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

Gündemdekiler


Kumsal:
  Kumsal üzerinde bırakılan her tür çöp, aklı başında insanları rahatsız ediyor. Her sabah, kıyının ilk kullanıcıları arasında gönüllü çöpçülük yapanlar var. Gönüllüleri görenler içinden, yeni gönüllüler oluşuyor;  Kumsalın temizliği duyarlı vatandaşlarla büyük oranda sağlanıyor.
  Karasu Belediye Başkanlığı, denizin tehlikeli olduğunu hatırlatan anonsların benzerini “Lütfen, güneşlendiğimiz kumsalı temiz bırakalım. Temiz bırakalım, temiz bulalım.” Uyarısı ile tamamlamalıdır.  Kumsalı inatla kirletenlere ise ceza uygulanmalıdır.
  Kumsal içerisinde hava atmaya çalışan ATV kullanıcıları ile 4X4 araç sahipleri tespit edilerek caydırıcı ceza uygulanmalıdır.
  Kumsalı kirletmek ve araç kullanmanın yasak olduğunu anlatan tabelalar her yıl yenilenecek şekilde, yol üzerinde uygun yerlere yerleştirilmelidir.
  Trafik:
  Araç akış hızının bozulduğu ve yavaşladığı yerler ile trafik kazalarının çok olduğu noktalar için, normal önlemler dışında, ayrıca çözüm üretilmelidir. Uygulanan kuralların hiçbirisi Allahın emri olmadığına göre, uygulanan kuralları, yapılan çalışmaları, daha fazla fayda sağlamak için her zaman değiştirebiliriz.
  Tuzla Saklı Bahçe önünde yapılan ışıklandırma doğrudur. Bundan sonrası için yapılacak işlem, ışık düzenini kontrol ederek, araç akışının hızlanmasını sağlamaktır. Akıllı kavşak uygulaması yapılabileceği gibi sürekli yanıp sönen sarı ve kırmızı ışık uygulaması, çözümler içerisinde olabilir. 
  Pazar günü akşamı, Adapazarı istikametinde, Karasu üç yol çıkışı ile Tuzla Saklı Bahçe arasında ulaşım durdu. Ulaşımın bu şekilde durduğu yerlerde, görevi, trafik polislerinin alması gerekiyor. 
  Kaza tuzağı olan yerler, Türkiye`nin her yerinde hep vardır. Bunların sayısını azaltabildiğimiz oranda kaza oranı da düşecektir. Yeni Devlet Hastanesi girişindeki mevcut düzenleme yetersizdir. Çok geçmeden, bu alanda da güvenli trafik akışı için çalışma başlatılmalıdır.
  Davranış:
  Hayatımızın her alanında, karşımızdakine saygılı davranmayı öğrenmeliyiz. Davranışlarımızla, Karasu`yu güzel bir şehir haline getirebileceğimiz gibi büyük bir köye dönüştürmemiz de mümkündür. Karşımızdakine gösterdiğimiz saygı, kendi kişiliğimizi gösterir.  Her ortamda iyi niyetli, hoşgörü sahibi ve yol gösterici olmaya özen göstermeliyiz.
  Çevremizde, dost olamadıklarımız ile düşman olmamız için de hiçbir neden yoktur. Sıradan olaylarda, bıçak, tabanca kullanmak, her olaya silah ile çözüm aramak, tamamı ile davranış bozukluğudur.
  Karasu`nun imajını düzeltecek olan da bozacak olan da bizleriz.   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 877