SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

Günü kurtaranlar


   AKP`nin iktidar mücadelesi verdiği yıllarda “sınırlarımızda sıfır sorun” vaadi vardı. Mevcut duruma baktığımızda sınırlarımızda sorun yaşamadığımız ülke kalmadı.
  Yaşadığı süre içerisinde Türkiye`ye yakınlığı ile tanıdığımız, Kıbrıs barış Harekâtında, Türk Ordusuna yaptığı yedek parça desteği ile en yakınımız olan Muammer Kaddafi`nin yerlerde süründürülmesine destek verdik.
  Sınırlarımızda sıfır sorun edebiyatı yaparak günü kurtaran AKP`nin, sınırlarımızda dost komşu bırakmadığı herkesin malumudur. 
  O gün söylenen “sıfır sorun” ifadesinin ne kadar havada kaldığını hepimiz görüyoruz. Bu gün, iflas etmiş dış politikanın mimarı A. Davutoğlu, Başbakan olarak, yeni söylemlerle yine günü kurtarmaya çalışıyor.
  Avrupa Birliği fonlarından gelen paralarla balıkçı teknelerinin satın alındığı, avlanma ruhsatlarının iptal edildiği, karasu Limanı`na bağlı çok sayıda balıkçı gemisinin de satın alınarak sistem dışına çekildiği herkesin malumudur. Piyasa değerinin üzerinde ödeme yapılarak satış işlemi cazip hale getirildi.
  Hükümet memnun, Avrupa Birliğinden para geldi ve günü kurtardı. Balıkçı memnun teknesini değerinin üzerine sattı. Eline para geçti o da günü kurtardı.
  Dün teknesini satanlar, bu gün aynı gemiler için beş kat fazlasını ödeseler dahi bir daha, aynı avlanma araçlarına sahip olmaları mümkün değildir. 
  Ekmek teknesinin geri dönümsüz satışı mı? günü kurtarmak mı? Önemli olan günü kurtarmak.
  Balıkçısının avlanma hakkını Avrupa Birliğine satan AKP hükümeti, aynı ruhsatları yeniden verme hakkını da satmış oluyor.
  Ömrü giderek azalan AKP hükümeti için, önemli olan günü kurtarmaktır. 
  Dış politikanın sıfır sorunlu Dışişleri Bakanı, günümüzün Başbakanı Ahmet Davutoğlu`nun günü kurtarma sloganı; “Onlar konuşur Ak Parti Yapar” Ötekiler gibi onun da kokusu yakında çıkar.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 952