SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Hangi Adalet


   Türkiye`de 17 ve 25 Aralık operasyonları olmasa, Başbakan ile Hükümetin dört bakanı ve çocuklarının ismi, para sayma makineleri, kasalar, paralar ortaya dökülmese, Ergenekon, Balyoz ve Casusluk Davaları ile süründürülen Türk Silahlı Kuvvetleri`nin subaylarına kurulan kumpastan haberimiz olacak mıydı?
  Yazılı ve görsel basında yıllarca Ergenekon, balyoz, casusluk davaları görülürken, “ben bu davanın savcısıyım” diyen Başbakan Recep Tayip Erdoğan`ın  “kandırıldım” demesi ne kadar masumdur?  17–25 Aralık operasyonlarında kendi isimleri geçmese, yıllarca itibarsızlaştırılan, mahpus olarak sür-ündürülen askerlerimizin durumu ne olacaktı? 
  Yıllarca, kurmay subayından astsubayına kadar, içeride yatanların sorumlusu kim? Uydurma belgelerle itibarsızlaştırılanların hesabını kim verecek? Adalet ve KP`nin adaleti bu davalar ile çökmüştür.
  Emniyet teşkilatının 170. yılını kutlayan Adalet ve KP hükümeti, iç güvenliğin teme-lini oluşturan polis kolejlerini kapattı. Burada okuyan çocuklar, bavulları ellerinde evlerine gönderildiler. Polis Koleji okuma ideali Adalet ve KP hükümeti ile tarihe karıştı.
  Adalet ve KP hükümeti`nin yıllarca hizmetinde olan emniyet müdürleri görevinden alındı; emekli edildi; cezaevlerine kondu. Bunlara her gün yenileri ekleniyor.
  “Paralelci, haşhaşi, devlette paralel yapı var.” 10 yıldan uzun bir süre, terfiler ve atamaları hükümet mi? Paralelci mi? yaptı. Devlet yönetiminde, duygusallık ve teslimiyetçilik yerine, liyakatin kullanılma-sı gerektiğini bilmeyen bir partinin, ismi-nin başına “adalet” yazması, adaleti sağlar mı? Adaletsiz kötü yönetim nedeniyle, polis teşkilatının esasını oluşturan okullar kapatılır-ken, Emniyet Teşkilatının temeli yıkıldı.
  3–5 Yıl önce isimlerini ezberlediğimiz hâkim ve savcılar sürgün hayatı yaşıyor. Adliye içeri-sinde de paralelci kazanı kaynıyor. Adalet ve KP`nin, adaleti iyi yönettiğini söyleyen var mı?
  Kamu personeli alım sınavlarının çalınan soruları ile hırsızlar memur olurken, hakları yenen çok sayıda işsiz vatandaşı mağdur eden kim? Adalet ve KP 
  Halk Bankası gibi bir kurumun özelleştiril-mesinde dahi, kendi vatandaşına %40 yaban-cı sermayeye %60 oranında hak tanıyan bu partinin ismindeki “adalet” burada da yoktur.
  Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Yeni Saray yetmiyor; Başkanlık için Adalet ve Kalkınma Partisi`ne oy verin diyenler, Hangi Adaletten söz ediyor.
  
   
    
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 952