SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

HANGİ ADALET


   Türkiye`de 17 ve 25 Aralık operasyonları olmasa, Başbakan ile Hükümetin dört bakanı ve çocuklarının ismi, para sayma makineleri, kasalar, paralar ortaya dökülmese, Ergenekon, Balyoz ve Casusluk Davaları ile süründürülen Türk Silahlı Kuvvetleri`nin subaylarına kurulan kumpastan haberimiz olacak mıydı?
  Yazılı ve görsel basında yıllarca Ergenekon, balyoz, casusluk davaları görülürken, “ben bu davanın savcısıyım” diyen Başbakan Recep Tayip Erdoğan`ın  “kandırıldım” demesi ne kadar masumdur?  17–25 Aralık operasyonların-da kendi isimleri geçmese, yıllarca itibar-sızlaştırılan, mahpus olarak süründürülen askerlerimizin durumu ne olacaktı? 
  Yıllarca, kurmay subayından astsubayına kadar, içeride yatanların sorumlusu kim? Uydurma belgelerle itibarsızlaştırılanların hesabını kim verecek? Adalet ve KP`nin adaleti bu davalar ile çökmüştür.
  Emniyet teşkilatının 170. yılını kutlayan Adalet ve KP hükümeti, iç güvenliğin temelini oluşturan polis kolejlerini kapattı. Burada okuyan çocuklar, bavulları ellerinde evlerine gönderildiler. Polis Koleji okuma ideali Adalet ve KP hükümeti ile tarihe karıştı.
  Adalet ve KP hükümeti`nin yıllarca hizmetinde olan emniyet müdürleri görevinden alındı; emekli edildi; cezaevlerine kondu. Bunlara her gün yenileri ekleniyor.
  “Paralelci, haşhaşi, devlette paralel yapı var.” 10 yıldan uzun bir süre, terfiler ve atamaları hükümet mi? Paralelci mi? yaptı. Devlet yönetiminde, duygusallık ve teslimiyetçilik yerine, liyakatin kullanılması gerektiğini bilmeyen bir partinin, isminin başına “adalet” yazması, adaleti sağlar mı? Adaletsiz kötü yönetim nedeniyle, polis teşkilatının esasını oluşturan okullar kapatılırken, Emniyet Teşkilatının temeli yıkıldı.
  3–5 Yıl önce isimlerini ezberlediğimiz hâkim ve savcılar sürgün hayatı yaşıyor. Adliye içerisinde de paralelci kazanı kaynıyor. Adalet ve KP`nin, adaleti iyi yönettiğini söyleyen var mı?
  Kamu personeli alım sınavlarının çalınan soruları ile hırsızlar memur olurken, hakları yenen çok sayıda işsiz vatandaşı mağdur eden kim? Adalet ve KP 
  Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Yeni Saray yetmiyor; Başkanlık için Adalet ve Kalkınma Partisi`ne oy verin diyenler, hangi adaletten söz ediyor.
  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 986