HİZMET DEDİĞİN


                                    

  Atatürk Bulvarı’nın önceki planlamasını hepimiz biliyoruz. Bulvar üzerinde çok sayıda oturulacak yer vardı. Hem cadde, hem de park görevi yapan bir bulvar vardı. Bu arada kuşların su içtiği fıskiyeler de çarşı içerisinde bir serinlik oluşturuyordu. Bulvar düzenlemesi yapılırken ağaçlarla birlikte kuşlar için içecek su olayı da ortadan kaldırıldı.

  Yeni Atatürk Bulvarında en göze çarpan durum, parasını ödemeden oturacak bir tek yer olmamasıdır. Esasen çarşı içerisinde para vermeden oturacak yer bulmak mümkün değildir. Bu durum ilçemizin tamamı için de söz konusudur.

  Eski düzenlemede çok sayıda oturma yeri, yenisinde ise hiç bırakılmıyor. Ya hep ya hiç kuralının esası nedir? Anlayana helal olsun.

  Çarşı içerisinde dolaşırken yanıma gelen yaşlı bir teyze “oğlum yoruldum bana oturacak bir yer gösterir misin?” Ardından devam ediyor. “Oturma yerlerinin hepsini neden kaldırdılar?” Buyurun cevap verin.

  Her konuda olduğu gibi bunda da “paramız yok” sözünü duyar gibi oluyorum. Öncelikle yapılması gereken belediye hizmeti yaşlı, yorgun, hasta ve herkes için para vermeden oturulacak kanepe veya oturak oluşturmaktır. Arkasında reklam yazısı olduğunda konunun çözümü için para ihtiyacı yoktur. Amaç mazeret üretmek değilse, çözüm var. Belediyelerin amacı insan yaşantısını kolaylaştırmaktır.

  Ülkemizin yaşadığı işsizlik ve ekonomik dar boğaz içerisinde, belediye eliyle yaşatılan zorluk, tez zamanda ortadan kaldırılmalıdır.

  Su demek hayat demektir. Hem insanlar hem de hayvanlar için suyun olmadığı yerden kaçış başlar. İçecek su bulamayan kuşlar çarşı içerisini terk etmişlerdir. Çarşımızda uçan kanatlı kalmadığını neden göremiyoruz. Kötü ekonomi nedeniyle azalan turist sayımız, susuzluğu da görerek daha da azalmıştır. Karasu su ihtiyacını karşılamak üzere yeni projeler üretilmesi gerektiği görülmeli ve de gereği yapılmalıdır.

  Artık zaman, mazeret değil iş üretme zamanıdır. Hizmet dediğin sadece laf üretmekle olmaz.

   

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 182