SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Horoz dövüşü


   Politik arenada kullanılan söylemler giderek sertleşiyor. Seçilen kelimeler, kullanılan sözler, gözleri çıkaracak, kafaları yaracak türden seçiliyor. Dil sürçmesi ile söylenen sözler dahi çok ciddiye alınarak “Sen benim anama ha” diyerek dillendiriliyor. Liderlerin vatandaşla buluştuğu ekranlar birbirinden ayrılmış, herkes kendi bildiğini okuyor. Koltuğu kaptırmak istemeyen liderler, bütün güçleri ile horoz dövüşündeki gibi kafa yarmaya devam ediyor.
  1970 li yıllardan ders alan vatandaş, iyi ki! Bu sözlerin arkasına takılarak kavga, gürültü ortalığı karıştırmıyor. Herkes, gayet seviyeli, işinde gücünde, gülüyor eğleniyor. 
  En büyük sürtüşme ve çekişme ise iktidarın kendi içerisinde yaşanıyor. Bütün iktidar dönemini birlikte kullanan, F. Gülen cemaati ile hükümet arasındaki kılıçların çekildiği kavga, “görünmeyen koalisyon”un büyük çöküşünü gösteriyor.
  “İktidar içerisinde iktidar” olanların sahip oldukları güç, ana yapıyı tehdit etmeye başlayınca “Devlet içerisinde paralel yapı olmaz” diyen Başbakan R.T.Erdoğan`ın hedefi haline geliyor.
  Düzmece, Ergenekon ve Balyoz davaları ile toplumun büyük kesimini kandıran hükümet- cemaat ortaklığına, bizzat Başbakan`ın “kandırıldık” ifadesi damgasını vuruyor.
  Yasal ve yasa dışı olarak yapılan dinlemelerin yer ve zaman seçilerek uygulamaya konmasının arkasındaki güç olarak gösterilen “Gülen Cemaati” Hükümet içerisinde elde ettiği mevki ve makamları hızla kaybediyor. 10 yıldan fazla süren büyük aşkın ihaneti de çok büyük tusunami olarak karşımıza çıkıyor. Sevgililer tam bir ölüm kalım savaşında.
  Devletin imkânlarını define avcısı gibi paylaşan ortaklar, tam da defineciler gibi birbirini yok ederek, bütünü ele geçirmek istiyor. Olanları saf duygularla izleyen vatandaş, kaybolan definedeki payından habersiz, seçimlerdeki bir oy`unun hesabını yapıyor.
  İktidar ve muhalefete lider olanları bir masa başında buluşturarak, adam gibi bir sohbette buluşturmak mümkün mü? Üstelik konu ülkeyi daha iyi duruma nasıl getirebiliriz. Esas görevleri de zaten bu değil mi? 
  Horoz dövüşünde horozlar dövüşerek kafaları yararken, seyircinin çığlıklarından başka ses duyamazsınız. Bizim seçimler de o hesap, çılgın bir kafa yarma yarışı halinde devam ediyor.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1727