SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Hoş GeldinBayram


  En uzun günlerde tutulan oruçlardan sonra, mükâfatı olan Ramazan Bayramı da nihayet geldi. Artık dileğimiz daha az trafik kazası ile bayram sonrasını görebilmek.

  Tatil yöresi olan ilçemizde, bayramla birlikte, yaz döneminin de en yoğun günlerini yaşayacağız. Karasu Halkı olarak dışarıdan gelenlere karşı daha anlayışlı olmak, misafirlerin memnun olmasını sağlamak, iyi izlenimlerle uğurlamak, üzerimize düşen önemli bir görevdir.

  Doğal gaz çalışmaları nedeniyle yollarımızda çok önemli bozulmalar var. Doğal gazın, doğal bozulması olarak karşılayacağımız bu durumun, araç ve insan yoğunluğu olan yerlerde iyileştirilmesi için biraz emek vermek gerekiyor. Çok basit çalışma ile caddelerimizi daha temiz ve düzenli hale getirmek mümkün. Aksi takdirde toz bulutu içerisinde bir bayram yaşarız. Bu alanda en büyük görev Karasu Belediye Başkanlığı’nındır.

  Eğlence yerlerinde, müziğin sesi ile ilgili Belediyemizin yaptığı düzenlemenin, takibinin de yapılması gerekiyor. İlçemiz hem eğlenmek hem de dinlenmek isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışmaktadır. Hiçbir eğlence yerinde ses izolasyonu olmadığına göre bu konuda alınmış kararlara uyulması önemli oluyor. Anlaşılacağı gibi işin sırrı dengededir. Ölçünün kaçtığı yerde ise doğru çalışan sistemin vatandaşımızın yanında olması gerekir.

  Denizde boğulma olaylarına karşı da çok dikkatli olmak gerekiyor. Denizin ve havanın durumunu dikkate almakla birlikte, bilenlerin bilmeyenleri uyarması ve herkesin çevresine karşı daha duyarlı olması, geliyorum diyen tehlikeleri uzaklaştırabilecektir. Kıyıdaki güvenlik dışında, Karasu kumsalını ve denizini tanıyan yüzücülerin bu konuda yapacakları çok şey olduğuna inanıyorum.

  Sürücü hatalarında gereksiz sinirlenmek, hem misafirperverlik, hem de bayram havasına uygun düşmez. Ev sahibi olarak daha anlayışlı olmamız gerekiyor.

  Bayramda, birinci derece yakınların ziyareti ve gönüllerinin alınması birinci görev olmakla birlikte, her bakımdan zayıf ve güçsüzlerin yanında da olabilmek, en azından birkaç kişinin gönlünü almak, bu ramazan bayramımızı çok daha güzel yapacaktır.

  Kazasız, belasız, sağlıklı huzurlu ve mutlu bayramlar dilerim.  

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1295