SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

İNŞAAT YASAĞI


  Yaz dönemi içerisinde Ankara ve İstanbul caddeleri ile deniz arasında kalan geniş bir alanda inşaat yasağı uygulanmaktadır. Amaç, tatile gelen herkesin gürültüden uzak olarak dinlenmesini sağlamaktır
  Yapılan işlem tamamıyla doğrudur. Sadece, az sayıda kişi kendisini ayrıcalıklı görerek, bildiğini okuyabilmektedir. O durumda da şikâyetler ve zabıtalar çalışmaktadır.
  Gelelim! Yaz dönemi içerisinde belediyemizin kendisinin yapmakta olduğu çalışmalara; Buradaki rahatsızlık da inşaat yasağı kapsamında değerlendirilse, ortada hiçbir sorun kalmayacak.
  Yaz dönemi içerisinde yaşadığı-mız yoğunluk artık herkesin malu-mudur. Üstelik, bu yoğunlukla “Karasu Ekonomisi” hayat bul-maktadır. Gelenlerin daha uzun kalması temiz, düzenli, trafik akışı normal olan bir ortam ile mümkündür.
  Karasu merkezinde çalışma yapılacak dönemler, Temmuz ve Ağustos aylarının dışında kalan diğer 10 aydır. Nüfusun ve araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda herkese inşaat yasağı varken, belediyenin kendi yol çalışma-larına “zorunluluk” gerekçesini kullanarak devam etmesi, gereksiz homurdanmalara ve sıkıntılara neden olmaktadır. 
  Her şeye rağmen en yoğun hatlarda yol çalışması yapılacak ise bunda da, yoğunluğun haftanın yedi gününe göre seyrini dikkate almak gerekir. Örnek vermek gerekirse Pazartesi günü, hem plaj caddesinde hem de pazaryerine bağlı sokak ve caddelerde çalışma yapmanın âlemi yoktur. 
  Yazlıkçıların geç uyanması ve yoğunluğun daha az olması nedeniyle sabahın erken saatlerin-de çalışma yapmak üzere bir 
düzenleme de yapılabilir.  
   Kapatılan yollardan sonra çevreyi tanımayan birisinin varacağı yeri bulmada yaşayacağı güçlük, daha işin başında puan kaybı demektir. Başarı, her zaman ayrıntılarda gizlidir. Çoğu zaman, dikkat edilen küçük ayrıntılar yapılan kusurları ortadan kaldırabilmektedir.
ANKARA VE İSTANBUL     CADDELERİNDE TRAFİK
  Kavşaklardaki dönüş ceplerinin yapılmasına dönük bir çalışmanın olmaması affedilir gibi değildir. Üstelik bu projeler hiç de maliyetli görünmemektedir. Çağdaş ve Hastane sapakları acil çözüm bekleyen yerlerdir.
  Aynı yol güzergâhında trafik akışını düzenleyecek, yol çizgisi ve trafik levhaları konusu bu işin en hafif tarafıdır. “Yavaş” “Dikkat” “60-70km” gibi hız tabelaları ile yollara sürülecek beyaz boyalar çok iş görecektir. Tabela ve beyaz boyaların bu caddelerde kurtaracağı “CAN” Karadeniz`de görevlendirilen CANKURTARANLARIN KUTARDIĞINDAN daha az olmayacaktır.  
32 Evler kavşağı, ışıklandırma ile rahatlasa da bu iki noktaya ve Sanayi Sitesi önündeki duble yolun bittiği yere, işaretleme açısından dikkat çekmek istiyorum. Düzenleme yapılmaması halinde, hepimizin canının yanacağı açıkça görünmektedir.
  İçeride, dışarıda, herkese, kaza-sız, belasız mutlu bir bayram, canını bu ülkenin güvenliğine adayan, yüreği vatan sevgisi ile dolu, Asker ve Polisimize kolaylıklar diliyorum.   
 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1037