SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

İş gördü


   Karasu Belediyesi geçmiş dönem içerisinde cadde ve sokaklarda yeni isimlendirme yaptı. Eski isimler vilayet olacak Karasu`ya yakışmadığı için değiştirildi. Haliyle Karasu Belediye Başkanlığı iş gördü.
  Sonra bir gün eczane rutin denetimi yapan görevliler bu eczanenin işletme ruhsatındaki adres ile kapıdaki isim ve numaraların tutmadığını gördü. Bu durum kabul edilemezdi. Kısa süre sonra bir yazı ile adres değişikliğinin ruhsata da işlenmesi gerektiği eczaneye bildirildi. Denetimciler iş gördü.
  Yazı doğrultusunda iş görmek isteyen eczacı Karasu Belediyesi`ne giderek eczanenin bulunduğu yer ile ilgili adres değişikliğinin bir resmi yazı ile tarafına bildirilmesi için ilgili yeri aradı. Buldu. Dilekçe yazdı. Bilgisayarlardan gerekli yazılar çıkarıldı. Hem eczacı hem de ilgili memur iş gördü.
  Eczane Ruhsatı çerçevesinden çıkarıldı. Yıllardır aynı yerde asılı bulunan ruhsat kâğıdının arkasındaki karton ile kâğıt bazı yerlerde birbirinden ayrılamayacak şekilde yapışmıştı. Kartonu ile birlikte Sakarya Sağlık Müdürlüğü`ne verilmek üzere yola çıkıldı. İlgili yer bulundu. Ancak karton ve kâğıt ayrılmak istemiyordu. Ruhsat kâğıdı yapıştığı yerlerden yırtılarak çıkarıldı. Her şeye rağmen o memur da iş gördü. Eczacı da bir gün Adapazarı`na giderek ve belgeyi ilgili yere ulaştırarak iş gördü.
  Sağlık Müdürlüğü dedi ki! “Bu iş o kadar kolay değil, biz ruhsat üzerine yeni adresi kaydedip valinin onayına sunacağız. Sonra o onaydan çıkacak. Bu iş bir günde olmaz. Siz şimdi gidin, biz size birkaç gün sonra haber veririz, gelir alırsınız.” Dilekçeler yazıldı. İmzalandı. Hem memur hem de eczacı iş gördü.
  Gerçekten de 3-5 gün sonra ilgili belgenin hazır olduğu konusunda mesaj geldi. Eczacı yeniden Adapazarı yoluna çıkarak Sağlık Müdürlüğü`ne vardı. “Eczane Ruhsatı tarafıma teslim edilmiştir” şeklinde yazılan dilekçenin altı imzalandı. Hem memur hem de eczacı önemli bir iş gördü. Karasu yolunu tutan eczacı adrese sağ-salim vararak ayrıca iş gördü.
  Sonra bir gün, Karasu`daki denetim makamı bir memur göndererek, ruhsat üzerindeki yasal işlemin mevcut durumunu öğrenmek istedi. Duvardaki ruhsat üzerinde yapılan değişiklik kendisine gösterildi. Bakın işte şurası diye özellikle belirtilmeye çalışıldı. Daha yakından görmesi için ayağının altına tabure verildi. 60 yaşındaki eczacının gözlüksüz okuduğu yazıyı, yarı yaşındaki memur okuyamıyordu. Olsun, o da gelip giderek ve eczacıyı sinirlendirerek iş gördü.
 Bir yılın üç günü bir adres değişikliği yolunda harcandı yok oldu. Eczane Ruhsatı aynı yerinde asılı duruyor. Şimdi bir düşünün bakalım, Kim? Ne kadar iş gördü? 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1048