SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Karadeniz Caddesi


                                           KARADENİZ CADDESİ 

  Karasu Kumsalı’nın hemen gerisinde Yeni Mahalle ile Küçük Boğaz Gölü arasındaki bağlantıyı kuran caddeye Karadeniz Caddesi diyoruz. Yaz mevsiminde araç ve insan yoğunluğunu en çok yaşayan bu cadde için Karasu Belediye Başkanlığı, Karasu Kaymakamlığı ve Karasu Emniyet Müdürlüğü’nün hem bir araya gelerek hem de bireysel olarak daha çok kafa yorması gerekiyor.

  Onda şunda bundadır. Şunda bunda ondadır. Mavi boncuk kimdeyse sorumluluk ondadır. Mavi boncuk kimine göre Belediyede, kimine göre Kaymakamlıkta, kimine göre de Emniyet Müdürlüğü’nde. Mavi Boncuk, Papaz kaçtı oyunundaki papaz olmuş dönüyor. Bu caddeyi normale getirmek, öyle ya da böyle bu sacayağının işi; Sacayağını düz tutmak da ayakların sağlam durmasından geçiyor.

  Osmanlı’da padişahın fermanı üç gün sürermiş. Dördüncü günden sonra yine eski tas eski hamam yola devam. Başlangıçta, işlerin bu yaz daha yolunda gideceği görüntüsünden eser kalmadı. Böyle giderse bu yaz mevsiminin kolay geçmeyeceği gerçeğini herkesle paylaşmak istiyorum.

  Plaj alanı içerisindeki eğlence yerlerinin gürültüsü geçen yıl rekor yapmıştı. Bu yıl da aynı doğrultuda devam ediyor. Desibeli ve  saati belli olmayan bir müzik yayınında işyerinin ses izolasyonu vardır. Bir taraf sabaha kadar eğlenirken diğer taraf da uyur. Kimse birbirini rahatsız etmez. Karadeniz Caddesi üzerindeki eğlence yerlerinde bu yok. Olmadığına göre, hem ses desibeli, hem de müzik yayını için sınırlama getirmekten daha doğal ne olabilir?

  Karadeniz Caddesi 10 km uzunluğunda ve tamamıyla yazlık konutlardan oluşuyor. Kum, Güneş ve deniz ihtiyacını gideren insanlar akşamın belli saatinden sonra uyumak istiyor. Elbette eğlenmek isteyenler için de uygun ortamlar olmalı. Sözün özü,  işin sırrı dengede. Gecenin 01’i 02’si 03’ü müzik yayını kulağınızı patlatıyorsa denge bunun neresindedir?

  Ayrıca, bu caddenin bir tarafını araç trafiği diğer tarafını yaya için ayırmak çok mu zor. “Sepeti koluna herkes kendi yoluna” kuralı, uygun yerlere konacak trafik tabelaları ile sağlanır.

  Şehir içerisinde, emniyet kemersiz araç kullanımına ceza kesen fahri trafik müfettişleri de bu alanda görevlendirilebilir. Dört yıllık fakülte mezunu hiçbir ücret almadan kamu görevi yapan bu fedakâr arkadaşlar, kemersiz şoför aramak yerine,  çevreyi rahatsız eden, başkaları için tehlike oluşturan sürücülere takılırlarsa, ceza kesmenin sorumluluk ve anlayışını daha da güzel yaşamış olurlar.             

                                                                                                    

 

 

    

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1466