SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

KAZA ÇEMBERİ VE DEVAMI


  Yeni Mahalle yolu üzerindeki ışıksız üç yol ağzının kaza rekoru kırdığını ilgili ilgisiz hepimiz görüyoruz. Kaza oluşmasında sürücü hatası yanında yol yapım hataları da çok önemli bir yer oluşturuyor. Üstelik hatalar zinciri de devam ediyor.  Kaza yapan araçların parçalarını temizlemeden yenileri oluşuyor. Üstelik aynı yer defalarca yazılıp çizilmesine rağmen bu işin sorumluları neden hiçbir olumlu davranış sergilemiyor. Sadece kavşak aydınlatması yapılsa en az % 50 oranında sorun çözüme ulaşır. Uyuşukluğun bu kadarına pes doğrusu.
  Yeni Mahalle-Kocaali karayolu üzerinde seyretmesi zorunlu görünen ve halen ulaşım ağı içerisinde yer alan traktörler ve pır-pır motorlardan oluşan araçların geçişleri havadan mı olacak.  Yol yapımında yok sayıldıkları kanısındayım. Ağır seyreden bu araçlar ile iki şeritli yolun tek tarafı doğal olarak trafik akışını bozuyor. Yolda emniyet şeridi olması halinde yavaş giden traktör ve benzeri araçlar bu şerit sayesinde hem kendi can güvenlikleri hem de başkaları için sorun oluşturmayacak. 
  Kısa süre önce, bu karayolu üzerinde bisikletli bir ağabeyimizi trafik kazası ile kaybettik. Kaza nedenini sorgulamadan kader diyerek yolumuza devam ettik. Hiç kimse yola çıkacak bisikletliyi de hesaba katmamış. Emniyet şeridi olması halinde, bisikletli için kaza riski çok önemli ölçüde azalacaktır. 
  Daha yeni Karasu için bisiklet yolu projesinden söz ettim. Yapılacak çalışmaya hükümet desteği var. Eskiden MHP`li olan Karasu Belediye Başkanı için artık mazeret engeli de kalmadığına göre sonuç almanın önünde şimdi ne var. Üstelik devam eden hatalı yol yapım çalışması, bu proje gerekçe gösterilerek doğru bir rotaya daha kolay çekilebilir.
  Kadere iman iyi güzel de her şeyi kadere bırakıp yan gelip yatmanın hiç âlemi yok. Aklıselim herkesin bu yol çalışmalarında yanlış bir rota olduğunu gördüğü kesin. Yanlışa dur diyeceklerin aklıselimi nerede. 
  Kent Park`ın yanındaki çocuk parkının zemini çocuklar için tam bir tuzak. Yere düşen çocuğun yüzü gözü kalmaz. Zemine dökülecek birkaç traktör kum ile sorunu çözmek mümkün. Kötü bir kaza halinde ahlanıp vahlanacak bir durum meydana gelecektir.  Sayın Başkan İspiroğlu, bu konuyu öncelikli olarak halletmeni bekliyorum. Kim planladı ise yanlış olmuş. Kolay çözülecek bir yanlış olarak çocuk parkı acil müdahale bekliyor.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1559