SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

KİRLİ SEÇİM


  Cumhuriyet tarihimizde erken seçim var; tekrar seçim yoktur. 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki süreç göstermelik hükümet kurma senaryoları, seçim çalışmaları ve artan terör olayları ile farklı bir rotada seyretmektedir. 
  Seçimden tek parti iktidarı çıkmadığı için, güven vermeyen koalisyon kurma çalışmaları yapılmıştır. 7 Haziran öncesinin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçimlerini yapan hükümetin de başbakanıdır. İşin garip tarafı, ana muhalefet partisi genel başkanına, muhtemelen “ya kurarsa” diyerek hükümet kurma görevi verilmemiştir. Hükümet kurmak için kullanılan yasal süre, cumhurbaşkanlığı makamı ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında çok güzel harcanmıştır. Seçim öncesi Ahmet Davutoğlu Hükümeti ile seçim sonrası hükümeti arasındaki fark, Tuğrul Türkeş vakasıdır.
  7 Haziran seçimlerinin sonuçları neleredir?
  1- Terör olaylarında normal dışı bir artış meydana gelmiştir. Kardeşi şehit düşen bir yarbayın cenazede söylediği, “Ne oldu da 7 Hazirandan sonra terör arttı” sözü hafızalarımıza kaydolmuştur.
  2- Erken değil, tekrar seçim kararı alınmıştır.
  3- En son Ankara`da 97 kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin yaralandığı halkın toplu bulunduğu yerleri hedef alan terör olayları meydana gelmiştir.
  4- Türkiye ismi, Afganistan, Suriye ve Irak gibi büyük terör olaylarının yaşandığı ülkelerle birlikte anılmaya başlamıştır.
  5- Kimin ve nasıl planladığı anlaşılmamakla birlikte, artan terör olayları ile 1 Kasım seçimlerini etkileme uğraşı mevcuttur.
  Ülkemiz için içeride ve dışarıda büyük bir güvenlik zafiyeti vardır. İç güvenliği sağlayan polis camiası içerisinde yargılama ve tutuklama süreci devam etmektedir.
  Vatandaş olarak halka düşen görev, söz dalaşı ve tahriklerden uzak durarak, yaşadığımız kötü süreci en az zarar ile geride bırakmaktır.
  Devletimizin terör batağından kurtul-ması herkesin yararınadır. 
  Bütün devletler, öncelikle kendi çıkarlarının peşinde koşmaktadır.
  Ülkemizdeki terör olaylarının artması, Türkiye`nin Orta Doğu batağı içerisine daha çok çekilmesini sağlayacaktır. Bu durum ise bölgemiz için senaryo yazan devletlerin işine kolaylık sağlamak demektir. Kötü gidişin hiçbir Türk Vatandaşına faydası olmayacaktır.
  Demokratik toplumlarda farklı görüş sahibi olmak, o toplumun gücünü ve dinamizmini ifade eder. 
  El ele vererek, ülkemizi güzel günlere taşımaktan başka kurtuluşumuz yoktur. Akıllı hareket ederek, 1 Kasım seçimlerini daha da kirlenmekten kurtarmak doğru bir yol olacaktır.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 868