SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Küçük Boğaz Gölü ve Ali İnci

Küçük Boğaz Gölü ve Ali İnci


   Karasu doğal güzelliğinin en güzel iki parçası, solundaki Sakarya Nehri ile sağındaki Küçük Boğaz Gölü`dür. Her ne kadar, kanal ile birleştirmeyi beceremesek de ortada işlenmeyi bekleyen çok güzel bir tablonun olduğu açıkça görünmektedir.
  Yaklaşık olarak 10 yıldır bu gölün hemen gerisinde Ali İnci`ye ait taş ocağı çalışmaktadır. Hendek Belediye Başkanı olarak sürdürdüğü siyasi hayatına 7 Haziran seçimleri ile Sakarya Milletvekilliğini de katan Sayın Ali İnci`yi gösterdiği başarı nedeniyle kutluyorum.
  Hendek Belediye Başkanı olduğu dönemde, Aziziye Mahallesi Değirmendere mevkiinde, Gölün hemen gerisinde taş ocağı ruhsatı olarak işletmeye başladı. Hendek`ten bakarak taş ocağı yerini beğenen, sonra da siyasi nüfusunu kullanarak işletme açan sayın yeni vekilimizin, yer seçimi konusunda hata yapması normaldir. Normal olmayan ise aynı sıralarda bu duruma onay veren Karasu yerel yöneticilerinin tavrıdır.
  Sayın Ali İnci, hiç şüphe yok ki! Sakarya`nın bir milletvekilidir. Doğal olarak amacı da yöresine ve halkına hizmet etmektir. Bu yeni vekilimizin Karasu`ya vereceği en iyi hizmet, Küçük Boğaz Gölü ve Değirmendere için en büyük tehdit olan taş ocağını, buradan kaldırmaktır.
  Sayın Milletvekilim, yaptığın diğer yatırımlar yanında taş ocağının da elbet önemli bir yeri olabilir. Her şeye rağmen bu ocağın bu dereden ve gölün hemen arkasından başka yere taşınması, sizin için ekonomik bir darlık oluşturmayacaktır. Buna karşılık, Değirmendere yatağında akacak, göl kurtulacak, gölün güneyindeki doğal yapı her tür olumsuzluktan kurtulacaktır.
  Diğer taraftan taş ocağı olan alanın tu-rizm yatırımında kullanılması da mümkün-dür. Önemli olan, göl ve Değirmen Dere`-nin bu olumsuz yatırımdan kurtulmasıdır.
  Sayın Ali İnci, hem bir iş adamı olarak, hem de Türk Halkına hizmet etmek üzere çıktığın Türkiye Büyük Millet Meclisi yolunda Karasu`nun sizden beklediği en büyük hizmet budur. Millete hizmet için çıktığınız yolda, başarılarınızın devamını dilerim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 960