SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

Ne yaptın usta


   İki dönem çıraklıktan sonra ustalık dönemi olarak işbaşı yapan Başbakan Tayyip Erdoğan, yerel seçim maratonunda vatandaştan aldığı oylar ile aklanmak istiyor.
  Daha altı ay öncesine kadar sokakta nefes aldırmayan emniyet güçlerini, “Kahraman Türk polisi” olarak yücelten ustalık dönemi başbakanımız, yaptığı atamalar ile adeta tarih yazıyor. Birinci tayinleri ikinci ve üçüncüler izliyor. Kahraman polisimiz, sürgün polisleri olarak il il Türkiye turları için çanta bavul, yatak yorgan yollara düşmüş 24 saat seyir halinde.
  Askeri kodese tıkarken en kritik görevleri yapan savcılar, Anadolu turnesine çıkmaya devam ediyor. “ Bırakın bağımsız hâkim ve savcılar görevlerini yapsın” devri çoktan bitmiş. “Devlette paralel yapı olmaz” diyerek vatandaşa şikâyette bulunuluyor. “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısının yerine, paralel mi yürüdük biz bu yollarda söyleniyor.
  Kol kola yürürken atanan valiler de hizaya çekiliyor. Yolların ayrılmasından sonra paralel olmuş “Ankara havası” dinlemek üzere merkeze alınıyor.
  Sırada Milli Eğitim`de görevli müdürler var. Daha dün yan yana can cana olanların arası biraz açılınca paralel yapı onları da vuruyor. Artık sırada onlar var. Atanacak en çok sayı için, sinyaller bütün yurt genelinde yanmaya başladı. 
  Daha dün abone olmak için sıraya girilen, devlet kapısında itibarı yücelen, istemeyene kapı altından gönderilen paralel gazete, elden, gözden düşmüş, kamusal alandan ise çoktan süpürülmüş. 
  Savcıya sürgün
  Polise derdes
  Askere kodes
  Bütün müdürler yerinde say uygun adım marş, fazla paralel duruyorsunuz size de yapalım tıraş. 
  Ey büyük Başbakan! İyi ki geldin başa, senin yerin doldurulamaz, alternatifsiz olarak sen daha çoook yaşa. Lakin on bir yıldır verilen emekler gitmiş olmadı mı boşa.
  HSYK, memur, müdür, Posta
  Polis hasta
  Asker Yasta 
  Vatandaş içecek çorba bulamazken tasta, iktidarda işi götürenler keyifle kesiyor pasta.
  Çırak dedik sabrettik, sen ne yaptın be usta!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1347