SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

NEDEN EVET


  Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Hayır kampanyası yaptığı için reis Tayip Erdoğan tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. 
  “Oraya buraya gitmiş hayır propagandası yapıyor. Sen bundan sonra benimle görüşebileceğini mi sanıyorsun.”
  Anayasa hazırlanırken hangi hukuk fakültesinden, bir anayasa profesörünün görüşü alındı? Cevap hiçbirisi, Neden? Anayasa seçmenin sağduyusu üzerinden yapılmıştır. `Anayasa profesörlerinin bilgisi mi? vatandaşın sağduyusu mu? Kim? Vatandaşın bildiğinden daha fazlasını bilebilir.` Bir dekan profesörün de beyanda bulunduğu gibi “üniversiteli sayısının artması, seçmenin sağduyusunu bozacağı için oldukça endişe vericidir.” 
  Tam da bu nedenle, kanun adına konuşma yapan Metin Feyzioğlu, sahip olduğu bilgilerle vatandaşın sağduyusuna zarar vermektedir. Bunun affedilir hiçbir yanı yoktur.
  Aslında anayasa taslağını çobanlar, manavlar, fırıncılar, kasaplar ve berberlerden kurulu bir heyet hazırladıktan sonra, kahveciler, boşta gezenler, lokantacılar, emlakçiler ve bakkalların görüşüne sunmalıydı. Burada küçük bir yanlış yapıldıysa da baro başkanı gibi sahip olduğu bilgi ile vatandaşın sağduyusunu etkilemeye çalışmak, son derece tehlikeli ve sakıncalıdır.
  Hayır`ı kim diyor? İktidarın “Ey!Kılıçdaroğlu`su” Fetö, PKK gibi terörist guruplar; Bir de sahip olduğu bilgi nedeniyle sağduyusu bozulmuş bazı vatandaşlar. İşte bunlara Almanya, Hollanda, İsviçre, Avusturya, gibi Nazi kalıntısı faşist devletler de katılmıştır ki! Artık Evet`ten başka bir oy yoktur.
  Yaşa başkan! Sağol reis! Veeeeeeeeer mehteri!  
  Emine Erdoğan, üst düzey, geniş katılımlı bir toplantıda Türkiye`nin tarım politikasını değerlendirdi. Konuşmanın sonunda büyük alkış aldı. Başkan yardımcılığını çok iyi yapacak gibi görünüyor. İlham Aliyev`in eşi kadar da mı yapamayacak? Evet diyelim ki! Zaten fiilen yaptığı yardımcılığı, başkan yardımcısı olarak sürdürsün.
  Ailenin küçük oğlu Bilal Erdoğan Türkiye Gençlik Vakfı Üst Kurul Üyesi olarak Sakarya`ya geldi. Toplantı için belediyemizin önünden araçlar kaldırıldı. Sakarya valisi başta olmak üzere toplantı için seferber oldu. Bilal Erdoğan`ın gençliğin sorunlarını daha iyi çözüme ulaştırması, gençliğin Bilal Erdoğan`a emanet olması için de Evet.
Damat enerji bakanı memleketin kalkınması için elinden geleni yapıyor; Ancak bu yetmez. Erdoğan ailesindeki bakan sayısının artması, 18 yaş gurubundaki torun kuşağından, milletvekili çıkarması için de Evet.   
  Televizyon kanallarına çıkarılan bir Osmanlı torunu “Yetti canımıza bu parlamenter sistem” diyerek şikâyette bulundu. Meclisteki hükümet tartışmalarının bitmesi, Osmanlı torununun gönlünün olması, Erdoğan ve yakın çevresinin tam yetkiyi bulması için de Evet. 
  Üniversitelerdeki hocaların kendi rektörlerini seçmesi yerine, Cumhurbaşkanı tarafından doğrudan rektör ataması yapılıyor. Prof. Hoca rektörünü seçemeyecek de köylü muhtarını mı doğru seçecek. Bundan sonra, her seçimin başkan tarafından ve başkanın istediği gibi olması için de evet.  
  Evet dersen arkanda devlet, hayır da ise elektrikler kesilir, salon bulamazsın, var bir sürü eziyet. Bir de eli sopalılar var; O zaman da kaçacaksın, haydi tabana kuvvet. Bu bir, ya evet ya da evet referandumudur. Bu kadar gezi, bu kadar harcama boşa gitmesin; Ha gayret.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 616