SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

NEDEN OLMUYOR


ROMANLAR: Yalı Mahallesi`nin ilk sahipleri onlardır. Karasu nüfusunun belde kadar olduğu yılları biliyorum. Kendilerine özel yaşama biçimleri nedeniyle, bulundukları yerde konut sahibi olanlarının sayısı oldukça az. Çoğunluğu çadırlarda yaşıyor. Çoğu kişi onların hasta olmadığını sanıyor. “Tok, açın halinden anlamaz” misali sıcak evinde oturanlar da çadırdakilerin halinden anlamıyor.
  İsteyen Allah rızası için, isteyen insanlık adına bu projeye destek vermelidir. Yer bulma ve proje oluşumundan sonra bir üflemelik gayret ile çözümlenecek bu konu, ortada sahipsiz durmaya devam ediyor.
  Başlandığı anda çok kolay bitirilecek ve çok keyif verecek bir proje
  YOL: Ankara Caddesi olarak adlandırılan, Plaj caddesi ışıklar ile Küçük Boğaz arasında bulunan kavşak noktalarında, yol yapımı sırasında cep oluşturulmaması, bu güne kadar çok sayıda kazaya neden oldu.
  Yol için istimlâk edilen alanda hiç sıkıntı yok. Sadece, dönüşleri düzenleyecek yol cepleri konmadığı için, dikkatsiz ve hızlı araç kullananların kaza yapmasını kolaylaştırıyor. 
  Orta refüjler otlak haline getirilmiş fakat ineklerin otlaması da yasak. İneklerin dili olsa da konuşsa “siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diyecektir.
  Yapılmasında hiçbir zorluk olmadığı gibi hem ölümlü hem de maddi hasarlı çok sayıda kaza, bu proje ile ortadan kalkacaktır. 
    KANALIN ISLAHI: Şehir içerisinden geçen kanalı Küçük Boğaz gölü ile birleştirmek, gölün fazla suyunun, kanal aracılığı ile Sakarya Nehri ile denize dökülmesini sağlamak. Açılması gereken mesafe çok kısa ve maliyet getirmeyecek bir kolaylığa sahiptir. Çok basit bir kod ayarlaması ile sorunu çözmek mümkündür. Su kontrolünü tam anlamıyla sağlamak için, göl ve nehir bağlantıları birer kapak ile desteklenecektir.
  Tamamlanması durumunda şehir içi kanalı, temiz su kanalına dönüşeceği için kokmayacak ve mikrop üretim merkezi tamamen ortadan kalkacak.
  Kanal kenarı yolu, yürüme ve koşma alanı olarak kullanılabilecek. Çocuklar da kirli suda oynamak yerine, temiz suda balık tutmanın keyfini yaşayacaktır.
  Bir taraftan sağlığımız, diğer taraftan Karasu`nun turizm değeri için çok büyük artıları olan bir proje, maliyet sorunu da olmamasına rağmen ortada duruyor. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 896