SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

Neler oluyor


   Rize`de oynanan Fenerbahçe-Rize maçı sonrası, Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüs, çok büyük saldırıdan kurtulmuş olmakla birlikte, bütün Türkiye bunun şokunu yaşıyor. Hareket halindeki otobüsün şoförü tam kafadan vurularak, otobüstekiler, hep birlikte yok edilmek isteniyor.
   Suikast yeri köprüyol girişi ve her şeye rağmen, herkes kurtuluyor.
   Almanya havayollarına ait uçağı düşüren ikinci pilot gibi hasta birisinin bu olayın nedeni olma ihtimali yanında, çok organize bir ekibin kurduğu önemli bir tuzak olma ihtimali de vardır.
   Her şeye rağmen bu olay aydınlatılmalı ve karanlıkta bırakılmamalıdır. Türkiye, karanlık senaryoların oynandığı ülke durumundan çıkarılmalıdır. Her alanda, güvenlik yeniden kurulmalıdır.  
   Tehlikenin büyüklüğünü görmeden, olaydan sonra yaptıkları programlarda yine nifak tohumu ekmeye devam eden spor programı yorumcuları hasta kişiliklerdir. Sokak ağzını ekrana taşıyan, sevgi, saygı ve rekabetten habersiz çok sayıda dangalak yorumcu da bu tür olayların alt yapısını oluşturmaktadır. Yazılı ve görsel medyada, her alanda, kin ve düşmanlık eken herkes, bu tür olayların hazırlayıcısıdır. 
  Rekabet ayrı, düşmanlık ayrı bir olaydır. Psikolojik rahatsızlığı olanlar ve hiçbir bilgi sahibi olmadan her konuda yorum yapanların, rekabeti düşmanlığa çevirmeleri normaldir.
   Kendi karısına veya bacısına küfür edilmesine tahammülü olmayan kişilerin, bir spor karşılaşmasında başkaları için konuştukları ve söyledikleri anlaşılır değildir.
  Özellikle futbol taraftarını, küfür ve kavgadan uzaklaştıracak yöntemler üzerine kafa yormalıdır. 
   Seçim sürecine girdiğimiz önümüzdeki aylar içerisinde, siyasi rekabette de bir seviye olmalıdır. Siyasi rekabet, siyasi düşmanlığa dönüşmemelidir. Konuşurken haddi aşanlar güzel bir dil ile uyarılmalıdır.
   Mevki ve makam sahipleri de bulundukları yeri babalarının çiftliği gibi değil, halka hizmet kapısı olarak kullanmalıdır.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1112