SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

Ömür dediğin  Güzel, kaliteli, huzurlu yaşamanın yolu doğru yaşamaktan geçiyor. Herkesin kendisine göre doğruları olması ve bu yolda hareket etmesi kadar doğal bir şey yok. Genel ölçü haddi aşmamak ve yanlış davranışları terk edebilmek.
  İçinden geçen ile dilinin söylediği aynı olacak, yüze söylenemeyen, arkadan konuşulmayacak. Ya söz verilmeyecek, ya da verilen söz sonuna kadar tutulacak.
  Temizlik çok önemli… Dış temizlikte su kullanımı, ruh temizliğinde iyi niyet ve ibadet olacak. Beynin ön tarafı arka tarafı ile çatışmayacak.
  Çalışmak da çok önemli… Bedenimiz ve beynimiz çalıştıkça ve çalıştırıldıkça çok şey değişir. Babamın atasözü, “Hiçbir ibadetin affettiremediği günahı çalışmak affettirir.”
  Kollarını kullanarak çalışanların bilekleri kolay bükülmez. Atletizm yapanların akciğeri körük gibi olur. Tarla ve bahçe işinde çalışkan olanların, sokakta yürüyerek sağlık aramalarına gerek yoktur. 
  Okuyan, araştıran, beyin kullanarak çalışanlar, olayları daha iyi yorumlar. Hayatı daha doğru değerlendirir ve basit işlerle uğraşmazlar. Eğer ömürleri uzun olursa son dönemlerinde bunama hastalığına yakalanma ihtimalleri çok azdır.
  Sigara içmeyenlerin kalp ve akciğer hastalıklarına, alkollü içeceklere itibar etmeyenlerin karaciğer rahatsızlıklarına yakalanma ihtimalleri de oldukça azdır. Esrar, orta yaştan sonra delilik yaparak, eroin, bir sefer kullanımda dahi bağımlılık yaparak ölüme giden kapıyı ardına kadar açar.
  HIV virüsüne yakalanmamak ve AİDS hastası olmamak için, ayrıca hepatit B, hepatit C hastalığından korunmak için, sex işçisi olarak çalışanlardan uzak durulması gerekir. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların önümüzdeki yıllarda ulaşacağı boyut gerçekten düşündürücüdür. HIV virüsünün tek ilişkide erkekten kadına geçme ihtimali %80, kadından erkeğe geçme ihtimali %20 dir. HIV virüsü taşıyanlar ise hasta hakları nedeniyle kontrol edilememekte, virüs de doğal olarak daha büyük boyutta yayılmaktadır. Tek eşlilik veya temiz eş edinilmesi halinde tehlike ortadan kalkar.
  Kumar oynayanların, yaşadıkları büyük stres nedeniyle bütün hastalıklara yakalanma ihtimali daha çoktur. “İçki öldürür, kumar süründürür” çok meşhur bir sözdür.
  Niyeti iyi, sözünün eri, çalışkan, yardımlaşmayı seven ve her şeyin temiz olanını tüketenler, sonra da haline şükredenler için Dünya daha güzel olur. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1488