SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Sağlık Meslek Lisesi


   Karasu Devlet Hastanesi inşaatının bu yıl içerisinde bitmesini ve ardından, hastanemizin yeni hizmet binasında çalışmaya başlamasını bekliyoruz.
  Mevcut hastane binamızın, önümüzdeki yıllarda hangi amaçla kullanılacağı henüz belli değildir ve bu çok önemli bir konudur. Yarının ihtiyaçlarını doğru karşılamak için bugünden yapılacak çok şey olduğu ise açıkça görünmektedir.
  Karasu ilçemizde çok sayıda lise olmakla birlikte, Sağlık Meslek Lisesi yoktur. Karasu`ya kurulacak böyle bir Lise, Kaynarca ve Kocaali öğrencileri için de önemli bir tercih sebebi olacaktır.
  Sağlık alanında hem lise hem de üniversite düzeyinde iş açığı vardır. Sağlık sektöründe kamuda ve özelde ara eleman açığı olduğu bilinmektedir.
  Karasu`nun ihtiyaçlarını doğru belirlemek ve sonra bunun karşılanması için çaba göstermek gerekiyor. Unutmamak gerekir ki! Karasu için Sağlık Meslek Lisesi iyi bir yatırımdır. İyi bir yatırımı gerçekleştirmek için de iyi koşmak zorundayız. Düşünmeyeceğiz, çalışmayacağız, yorulmayacağız ve sonra da her şey yolunda gidecek. Sevgili hemşerilerim; böyle bir Dünya yok.
  Karasu Kaymakamlığı, Karasu Belediye Başkanlığı, Karasu Milli Eğitim Müdürlüğü, Karasu`daki bürokratik kadro, Karasu Basını, Sağlık Meslek Lisesi oluşumunu gözden geçirerek, bakanlık düzeyinde istek çalışmasını başlatmalıdır. 
  Karasu Fen Lisesi için kaçan fırsat, Sağlık Meslek Lisesi oluşumu ile kısmen de olsa üzüntümüzü gidermelidir.
  Elimizde bulunan mevcut binayı çok büyük harcama yapmadan Liseye dönüştürmek mümkündür. Aynı noktada bulunan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi`nin Konferans Salonu, Sağlık Meslek Lisesi için de iyi bir avantaj olacaktır.
  Milli Eğitim Bakanlığı`nın en son yaptığı düzenleme ile bütün meslek liselerinin adı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi`ne dönüştürülmüştür. Karasu için düşündüğümüz Sağlık Meslek Lisesi`nin bugünkü ismi “Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Bölümü” olacaktır.
  Bu ayrıntıyı özellikle belirterek, yapılacak çalışmalar için hepimizin çok uyanık olması gerektiğine de ayrıca dikkat çekmek istiyorum.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1280