SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Seçim havası


   Daha iyi bir idare yöntemi bulunamadığı için en iyisi demokrasidir. İşte bu nedenle kral, şah, padişah dönemleri geride kaldı. Demokratik sistemin iyi çalışması için bilgilenme iyi olmalı ve toplumsal refleks çalışmalıdır.
   Gazetenin hiç girmediği ev olmakla birlikte, televizyonun olmadığı ev sayısı, çok küçük yüzdelerdedir. Buna göre televizyon karşısında bilgilenmek çok zor görünmemektedir.
   Doğru bilgilenme nasıl olacak? Sorusunun en iyi cevabı sadece bir tek TV kanalına takılıp kalmamaktan geçer. TRT kanallarının tamamı, hükümetin büyük başarılarını konuşurken, hükümeti yıkmak isteyen, bunun için her şeyi yapan güçlerin kötülüğünden söz eder. Çünkü devlet televizyonunun başında hükümetin atadığı bir memur vardır. Eğer hükümet yanlısı yayın beğenilmez ise kurumun başına yenisi getirilir.
  Bugün, Samanyolu, STV gibi kanallar da Başbakan Erdoğan`ın 30 Mart tarihinden sonra hesap sormayı düşündüğü, sizi gidi paralelciler diyerek halka şikâyette bulunduğu cemaat kanalları olarak değerlendirilmelidir.
  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)`nin görüşlerini ve yorumlarını büyük oranda HALK TV`de bulabilirsiniz.
  11 yıldır hükümet ile aynı paralelde olan cemaatin, 17 Aralık tarihindeki büyük çaplı emniyet ve adliye hareketinden sonra, hükümete düşman ilan edildiğini görüyoruz.
   Bakan çocuklarına, Bilal Erdoğan`ın (başbakanın oğlu) da katıldığı tutuklama ve yargılama süreci yarım kaldı. Evlerde para sayma makineleri ve ancak bu makineler ile sayılabilecek büyüklükte paralar.
   Bu soruşturma içerisinde görev yapan polisler, hâkimler, savcılar görevlerinden alındı. Türkiye`nin tamamında polis teşkilatı yeniden yapılandırıldı. Adli yargılama sistemine tepeden itibaren yeniden şekil veridi.
   En son, Milli Eğitim`de bütün okul müdürlerini görevden alacak yasal düzenlemeler yapıldı. 
   11 yıldır devleti birlikte yöneten hükümet-cemaat ortaklığı, 17 Aralık 2013 tarihi itibarı ile savaş konumuna geldi.  17 Aralıktan önce “tarih yazan polis” sürgün polisi oldu. Eski, Özel Yetkili Mahkemelerin yerinde yeller esiyor.
 “Devlet içerisinde paralel yapı var. İnlerine gireceğiz. Bunlar sülük, hatta sülükten de kötü. Kandırıldık.” Bunlar Başbakan`ın söylemleri.
   Kandırıldı diyenler AKP`ye, kandırıkçı diyenler diğer partilere oy verecek. Haydi, bakalım kolay gelsin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1327