SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Seçime doğru


    İstanbul Emniyet Müdürlüğü`ne yapılan baskın, Çağlayan Adliyesinde savcı Mehmet Kiraz`ın öldürülmesi, Fenerbahçe Futbol Takımını taşıyan otobüse yapılan saldırı, hükümetin, acil çözmesi gereken terör olaylarıdır. Birinci ve ikinci olaya karışanlar taşeron aracılardır. Fenerbahçe takımını yok etmeye dönük projenin, sıradan bir olay olmadığı açıkça görünmektedir. Bu üç olayın ortak azmettiricisini bulmak ise istihbarat birimlerinin işidir.
    Ermeni terör örgütlerinin yurt dışında öldürdüğü konsolos ve büyükelçilerimiz kadar, yurt içerisinde öldürülen nitelikli vatandaşlarımız, Uğur Mumcu, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Ümit Yaşar Doğanay, Bedri Karafakioğlu, Tübitak Mühendisleri cinayetleri ve diğerleri unutulmamalı ve unutturulmamalıdır. 
    Ortaya çıkarılamayan cinayet odakları, şımarmakta ve yeni cinayetlerle palazlanmaktadır. Dün ve bugün aydınlatılamayan cinayetler arasında ilişki kurmak, devletin profesyonellerinin işidir. Emniyet ve Adliye üzerinde oluşan güven sorununu sadece paralel yapıya bağlamak, AKP hükümetlerinin bu alandaki sorumluluğunu ortadan kaldırmaya yetmez.
    Sınırlarımızda sıfır sorun diye başlatılan dış politikanın sadece lafta kaldığı herkesin malumudur. Türk dostu Libya lideri Muammer Kaddafi`nin öldürülmesine ortak olmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için büyük hata olmuştur. Hiçbir sorun yaşamadığımız İran ile de dostluğu kaybetme noktasına geldiğimiz, maalesef diğer bir gerçektir.
    7 Haziran seçimlerinde yeni milletvekili adayları, oylarımız ile belirlenecektir. AKP ikinci sıra adayı Mustafa İsen Kaynarca`lı, CHP ikinci sıra adayı Avni Şahin Karasu`lu olarak, Sakarya`da kuzeyin temsilcileri olarak görülebilir. Mevcut durum değerlendirildiğinde, Mustafa İsen`in seçilmesinde sorun görünmemektedir. Avni Şahin`in seçilmesi ise CHP`nin artacak oylarına bağlıdır. 
    AKP aday adayı olarak milletvekili sıralamasına giremeyen Recep Soytürk kardeşimizin liste dışı kalması, ilçemiz için de kayıp anlamı taşımaktadır. Aday adayı olarak gösterdiği performans nedeniyle Recep Soytürk`ü kutluyorum. Bu seçimin asıl kaybedeni ise AKP`dir.
    Avni Şahin`i Kabullenerek CHP`ye verilecek her oy, Sakarya`nın ve Karasu`nun Meclisteki yeni sesi demektir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 996