SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

Şehir içi trafiği


   Yaz aylarına yaklaştığımız şu sıralarda önümüzdeki haftalar, trafiğin rahatlatılması için çok iyi değerlendirilmesi gereken zamanlardır.
  Genel olarak hız denetimi yaparak trafik düzeni sağlamaya çalışmanın, üstelik bu durumu trafiğin çok güzel aktığı güzergâhlarda yapmanın, zengini güldürmek, garibanı da bezdirmekten fazla bir değeri olduğu kanısında değilim. 
  Şehir içerisinde sorun olan noktalar, masa üzerine tek tek kaydedildikten sonra, çözüm düşünülmelidir.  
  Belediye sınırları içerisinde ve dışında, esasen köy olup, adı mahalleye çıkarılarak siyasetçilerin öncelikli kandırdığı yerler de dâhil olmak üzere, en çok kaza olan noktalar için çözüm üretilmelidir. Kısa süreli ve uzun süreli çalışmalar yapılarak can ve mal kaybını en aza indirmek için gerekli hassasiyet gösterilmelidir.
  Yapılan çalışmaları gören vatandaşın yüzünde, “evet budur” diyecek bir memnuniyet havası oluşmalıdır.
  Plaj Caddesi ışıklarda, bir hafta içerisinde iki tane trafik kazasına fiilen şahit oldum. Görgü tanıkları, iki tarafa da yeşil ışık yandığını söylüyordu. Işıkların hiç çalışmaması, hata veren bir ışık düzeninden daha emniyetli bir geçiş sağlayacaktır.
  Kuyumcullu ile Yeni mahalle arasında, trafik kazası çok olan yerler belli mi? Evet. Çözüm için ne yapıldı. !!!!!!!!!!! Her kaza sonrası, yine aynı yer diyerek yoluna devam eden vatandaş ile bunlarla ilgili olanları ayıran fark nedir? !!!!!!!!!
  Görünen o ki! Hem uyarı çizgi ve yazılarında, hem de kavşaklardaki yol yapımında yetersizlik mevcuttur. Orta refüjlerde, inek otlatacak kadar boşluk bırakılırken, trafikteki araçlar koyun sürüsü gibi yürüyor. Esas ihtiyaç nedir? Yol mu? Otlak mı?
  Sanayi sitesi-fabrika girişi ile yeni Devlet Hastanesi`ne dönüş noktası iyi düşünülmüş bir kavşak çalışması istemektedir. 32 Evler`deki kavşak ise sabıkası oldukça kabarık bir yerdir.  
  Yaz için, Karasu Plajı girişinden itibaren, yayaların rahat yürümesini sağlayacak düzenlemeye de şimdiden kafa yormak gerekiyor. 
  Umulur ki! Durumdan vazife çıkaracak birileri mevcuttur.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 959