SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

SÜPER TÜRKİYE-2015


   Büyük ağacın fidanı, yeni bir büyük ağacın habercisidir. Türk milleti, tarihin büyük ağaçlarından birisidir. Kıyas yapmak gerekirse Rusya, İngiltere, Çin Türkiye`nin yarışmadaki rakipleridir. Geçmişte böyle olmuştur. Gelecekte de böyle olmalıdır.
  Sanayi alanında marka ürünümüz yok denecek kadar azdır.”Telefon dışarıdan, otomobil, uçak dışarıdan geliyor; nasıl oluyor da süper Türkiye oluyor.” diyenler olabilir.
  En önemli sanayi markamız Arçelik`dir. Arçelik buzdolapları, alanında hiç sorun yaratmadan kullanılıyor. Ziraat Bankası ve İş Bankası, kendi alanlarında marka kuruluşlardır.
  Bir işyerinin büyüklüğünü onun müşteri potansiyeli belirler. Siz ne satarsanız satın, ekonomik büyüklüğünüz sizden yapılan alış-veriş kadardır.
  Ülkemizin ticari potansiyeli dil birliği içerisinde olduğumuz Türki Cumhuriyetler ve Din Birliği içerisinde olduğumuz devletlerle farklı bir dinamizme sahiptir.
  Bilgisayarı biz üretmedik ancak, Dünya standardının üzerinde kullanıyoruz. Eczanelerde ilaç verilmesi hasta reçetelerinin karşılanması 1999 yılından itibaren bilgisayar ile yapılmaktadır.
  Otomobilde marka ürünümüz yok ancak her tür motoru, aktarma organlarını yaparak, karayolunda yürütüyoruz. Karasu sanayisinde yapılan pır-pır motorlar böyle yürüyor. Kaporta, bu işin teferruatıdır.
  Türkiye`nin özel sektörü, her alanda iyi bir büyüme süreci içerisindedir. İçeride ve dışarıda çok sayıda bilim adamımız vardır. 
  İçerideki sağlıklı büyüme, ülke dışında çalışan uzmanlarımızın geri dönüşü ile daha da güzel yerlere taşınacaktır.
  En son, bir Amerikan üniversitesinde, kanser hücreleri üzerinde yaptığı çalışma ile Prof. Aziz Sancar Nobel Kimya ödülünü almıştır. “Ben bir Türküm” diyerek başarısını Türk Vatandaşları ile paylaşmanın mutluluğunu bizlerle yaşadı.
  Cumhuriyet ile birlikte iyi bir filiz olarak büyüyen bu devletin, daha güzel yerlere taşınması için zarar görmemesi gereki-yor. Bu da ülkeyi idare eden lider kadro-nun akıllı hareket etmesi ile mümkündür.
  Bu sürecin doğru yaşanması için, öncelikle, siyaset uğruna hukuk yok edilmemelidir. Emniyet ve hukuk sistemi doğru çalıştırılmalıdır.
  İçeride ve dışarıda daha sorumlu bir siyasi üslup kullanılmalıdır. Yanlış siyaset ile Türkiye`nin savaş ortamına girişi her açıdan kayıp demektir.
  İç barış ve kardeşlik ortamı, ülkemizin yeni ufuklara yelken açması demektir. Bu ülkede yaşayıp bu durumdan zarar görecek yoktur.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 897