SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

Tatil mesajı


   Milli Eğitim Bakanı TV`de konuşuyor. “Bu tatilde öğretmenler öğrencilerine ödev vermeyecek. Öğrenciler gezecek ve eğlenecekler”
Program yapımcısı “veliler için ne diyorsunuz?” Diye soruyor. 
“onlar da aynı hareket etsinler”
  İyi de kardeşim bu değirmenin suyu nereden geliyor? Hükümetin, öğrenci olan her eve bedava ekmek dağıtma programı var da, bizim mi haberimiz yok?
  İkinci işi olmayan emekli yarı aç geziyor mu? Evet”
  Teog sınavında iyi liselere, soruyu en çok yapanlar mı gidiyor? Evet
  Üniversitelerin toplam kontenjanı lise mezunlarının % 20`si mi? Evet
  Düşük puanlı üniversite mezunları işsiz geziyormuş, doğru mu? Evet
  Az çalışan öğrenciler başarısız oluyormuş doğru mu? Evet
  Gelişmiş ülkelerle aramızdaki farkı çalışarak mı kapatacağız? Evet
  Hayat sadece bir oyundan ibaret değildir diyorlar doğru mu? Evet
  Cır-cır böceği ile karıncanın hikâyesini hatırlayalım. Yaz mevsimini hep öterek geçiren bu böcek, kış mevsiminde karıncadan yiyecek yardımı ister. Sorun bakalım der karınca, yaz mevsiminde ne yapmış. “Çok güzel eğlendim” der cır-cır böceği. Karıncanın mesajı; “Yazı çalarak geçirdi, şimdi de oynasın biraz”
  Öğüdü veren, ekmeği de verecek. Gezip eğlenecek öğrencinin harçlığı da olması gerekmez mi? Hani nerede? 
  Boşuna demediler “El adama öğüt verir ama ekmek vermez” 
  Cemaate konuşan imam diyor ki! “Cennete gidersen eğer, orada hiç çalışma yok. Her istediğin önüne gelecek. Huriler de elinin altında.”
  Bu çalışmak denen şey öyle kötü ki! Cennete gidene yok. 
  Dişili erkekli farelere büyük bir buğday ambarı, al sana farelerin cenneti. Büyük mükâfat bu mu?
  Keyif aldığı işi yapanlar, Dünya`dan hiç yorulmadan giderler.
  İşin, bir de alışkanlık boyutu var. Çalışma alışkanlığı kazananlar çalışmaktan, miskin miskin oturma alışkanlığı kazananlar ise oturmaktan keyif alırlar.
  Allah`ın yarattığı evrende yerinde duran hiçbir şey yok. Maddenin en küçük birimi atom da, buna dâhildir. Hareket halindeki elektronlar dönüp duruyorlar. Evrende tembellik yok.
  Ay, Dünya`nın, Dünya Güneş`in, Güneş, Samanyolu Galaksisi`nin merkezine yakın bir yörüngede hareket ediyor. Diğer Galaksilerde(yıldız kümesi) de aynı hareket sürüp gidiyor.
  Büyük Türk Milleti olmak için çok çalışmak gerekiyor. Herkes keyif aldığı alanda çalışırsa, çalışma keyfi oluşuyor. Kaliteli hayatın temelini ise çalışmak oluşturuyor. Ne laf üretmekle, ne de dua etmekle gemi yürümüyor. 
  “Hiçbir ibadetin affettiremeyeceği günahı çalışmak affettirir”
(Bilal Şen)
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1023