SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.03.2019

TEKRAR SEÇİM


   7 Haziran seçimlerinden sonra uygula-maya konulan 1 Kasım seçiminin bir tekrar seçim olduğunu iyi anlamak gere-kiyor. Milyarlarca liralık seçim maliyetine rağmen, AK Parti tek başına iktidar olamadığı için yeniden sandık başına gidiyoruz.
  7 Haziran seçimlerinden hemen sonra, terör olaylarının, eski boyutun da üstüne çıkarak tırmandığına hep birlikte şahidiz. 
  Bu süreçte iki nokta çok önemlidir.
Ya kurarsa! Diyerek, AKP dışında hiçbir partiye hükümet kurma görevi verilmemiştir.
Göstermelik seçim hükümeti, tamamıyla bir AKP hükümetidir.
Ne vaat ederek oy istiyor?
“içeride ve dışarıda huzuru sağlayacak” 
  Önce, eski iktidarları karalamak için en uygunsuz kelimelerle itibarsızlaştırma, sonra gizli tanık uydurmasıyla Ordu mensuplarına açılan yargılama savaşı.
  Ergenekon ve Balyoz davaları görülür-ken, “Ben bu davanın savcısıyım” 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarından sonra “Kandırıldım” diyerek, sabah akşam paralel operasyonu.
  Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak Genel Kurmay Başkanı, AKP döneminde “terör örgütü lideri” olmaktan 4,5 yıl hapis yattı. Haksızlığa uğradığı için intihar edenler, hastalanarak ölenler de AKP iktidarının yüz karası olaylardır.
  “Sınırlarımızda sıfır sorun” diyerek oy alanların bir tek dost devlet bırakmadıklarına da şahit oluyoruz.
  İçerideki teröre, dışarıdan da katılım sağlanarak Türkiye, tam bir terör batağına sürükleniyor.
  13 yıl önceki Türkiye mi? bugünkü Türkiye mi? daha güvenli bir zeminde oturuyor? AKP öncesi içeride ve sınırlarımızda bu kadar büyük sorun yaşamadık.
  Şimdi bir taraftan Cumhurbaşkanı, öteki taraftan Ahmet Davutoğlu tek başına iktidar için oy istiyor. İyi de 13 yıldır bu ülkede tek başına iktidar olan siz değimlisiniz?
  Bugüne kadar iktidar olup da neyi istediniz ve yapamadınız? 
  1974 Kıbrıs Barış Harekâtında Türkiye`ye tek başına destek olarak harekâta maddi ve manevi güç veren Libya Lideri Muammer Kaddafi`nin yıkılmasında “ahde vefa” hiç mi aklınıza gelmedi. Libya`da batı ile ittifak hiç mi vicdanınızı sızlatmadı.
  İç güvenliğin temelini oluşturan polis okulları, AKP`nin gösterdiği yanlış yönetim nedeniyle kapatıldı. Paralelci dedikleriniz yanlış yapıyorken hükümet ne ile uğraşıyordu?
  Sanıyorlar ki! Bu ülke AKP`den önce yoktu; AKP`den sonra olmayacak. AKP`den önce de vardı; AKP`den sonra da olacak.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 834