SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

TRAFİK


    Araç sayılarındaki artış, yazlık konuttaki yeni satış sayısı, geçen yıllarda yaşadığımız araç trafiği yoğunluğunun daha da artacağını gösteriyor. Olmasını istemesek de trafik kazalarının yaz dönemindeki artışı herkesin malumudur.
  Sürücüye bağlı hatalar yanında diğer faktörlerin de bu kazalarda önemli rolü olduğu açık bir şekilde görünmektedir. Sürücüleri eğiterek, diğer faktörleri de olabildiği kadar düzelterek, kazaları minimize etmekten başka bir yol yoktur. 
  Ankara ve İstanbul caddelerine bağlanan şehir içi caddelerin, kesişme noktalarındaki aydınlatma, neden bir türlü düzene alınıp tamamlanamamaktadır. Bunlardan iki tanesi var ki! Acil bir şekilde çözümlenmelidir.
  Karasu Devlet Hastanesi`ne dönüş kavşağı ile Yeni Mahalle yolu üzerindeki üç yol kavşağından söz ediyorum. İki nokta da çok önemli kaza potansiyeline sahiptir.       
   Kazaların oluşmasında “görmedim” söylemini göz ardı etmek mümkün değildir. Buna göre daha iyi görüş için, daha iyi aydınlatma yapılması gerekmez mi?  
   Çoklu kaza olan yerler tespit edilip, sürücü hatasını azaltacak çözüm üretmemiz gerekiyor. Maddi ve manevi her tür zarar bizim zararımızdır. Zarar gören bizim insanımızdır. Bu konuya çözüm üretmesi gerekenlerin asıl işi, yıl içerisinde oluşan bütün kazaları bir tablo üzerinde değerlendirip, “biz nerede hata yapıyoruz” diye bir daha düşünmektir. 
  Ankara ve İstanbul caddeleri üzerinde emniyet şeridi olmaması, ışıksız döner kavşak oluşturulmaması, bu caddelerdeki trafiği rahatlatacak yan yol bağlantılarının yapılmaması, Traktörlerin de bu yolu kullanıyor olması, trafik akışını bozmak yanında, kaza riskini de artırmaktadır. 
  Karasu`nun büyük bir köy görünümünden çıkması için yapılması gereken işlerden birisi de trafik akışının akıl süzgecinden geçirilerek bir düzene alınmasıdır. Sonuçta, laf değil iş üretmek gerekiyor.
  Adapazarı Belediyesi`nin Kuzey Terminal önünden itibaren Korucuk hattında uyguladığı ışıksız döner kavşak çözümünü Karasu için de değerlendirmek gerektiğini detayları ile yazmıştım. 
  Ölene rahmet, yaralıya şifa dileyip, her şeyi kadere bağlamadan, akıllı hareket ederek, Karasu`yu yaşanabilir hale getirecek trafik çalışmalarına çok ihtiyacımız var.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 714