SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.02.2019

UCUZ İŞLER


  Çok sıradan olmakla birlikte, hem sinir bozan, hem de çok ciddi sonuçlar doğuran davranış biçimlerine dikkat çekmek istiyorum. Hiçbir özgürlük, hiç kimseye, başkalarını rahatsız etme ve onlara zarar verme hakkı vermez.
  Karadeniz Caddesi, Karasu Plajının bir iç yoludur. Bu cadde üzerinde yüksek hız yapılmasını kabul etmek mümkün değildir. Görevlendirilecek iki memur ve uygulanacak ceza işlemi ile çok kolay sonuç alınır. Tekrarlayanlar için başka yöntemler de geliştirilebilir. Çözüm üretmesi gereken kurumların adı bellidir. İhsaniye Mahallesi`nde olduğu gibi 120 km hızla bir insanın ölümüne neden olmayı, kadere bağlamanın hiç kimseye faydası yoktur.
  Karasu Kumsalı, cam kırıklarının olmadığı çıplak ayakla çok rahat yürünen bir sahildir. Çünkü içilen bira veya meşrubat şişesi rastgele atılsa dahi kırılmaz. Bazı dangalakların bunları kırmak için özel gayret gösterdikleri anlaşılıyor. Önlem olarak, cam şişede bulunan içeceklerin kumsala götürülmesine engel getirilebilir. 
  Çöpün atılacağı yer çöp kutusudur. Sigara izmariti ve çekirdek kabukları da buna dâhildir. Sabahleyin temiz bulduğumuz cadde ve sokakların akşam saatlerine geldiğimizde tanınmaz hale geldiğini görüyoruz. İzmaritler ve çekirdek kabukları, güneşlendiğimiz kumsal için daha kötü bir görüntü veriyor. Lafın tamamı deliye söylenmekle birlikte, kumsala uyarı yazıları yazılması, aksi hareket edenlere ise ceza uygulanması gerektiğini düşünüyorum.
  Her şeye rağmen Karasu`nun yabancısı durumundaki insanların yanlışlarına, aynı boyutta karşılık vermek yerine, ikaz edici ve yönlendirici davranış göstermek gerekiyor. Çocuğunun kirli bezini kumsala gömen anneye yanlış yaptığını söylediğimde “Ne yapabilirim” dediğini hatırlıyorum. Hiç şüphe yok ki! Her şeyin çözüm yeri kumsal değildir.
  4x4 Araçlar ile kumsal alanda gezinti yapmak da dangalak bir davranış biçimidir. Uygulanacak ceza aracın teker kalınlığı ile doğru orantılı olursa sonuç alınabilir.
  Kaymakamlık ve Karasu Belediyesi yetkilileri, çözüm üretmek için günün her saatinde, sorunlu sahalarda dolaşarak, kendi adlarına “Durumdan vazife” çıkaracak bir sürece girmelidir.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 201