SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

UMUDUMUZ İSEN


   Karasu`ya her geldiğinde Yeni Mahalle balıkçısını ziyaret eden, akademisyen ve Milletvekilimiz Mustafa İsen, Hem Sakaya vilayeti, hem de kuzey ilçeleri için tam bir umut kapısı niteliğindedir.
  `Sakarya`ya kurulacak ikinci üniversite ile ilgili çalışmaları başlatan ve dosya çalışmasını tamamlayıp YÖK onayını alan Mustafa İsen Sakarya için çok büyük bir katkı oluşturmuştur. Bilindiği gibi Mustafa İsen, Abdullah Gül döneminin Cumhurbaşkanı Genel Sekreteridir. Yakın geçmişte YÖK üyeliği de yapan vekilimizin, sahip olduğu bilgi ve deneyimler, bölgemiz için de meyvesini vermeye devam etmektedir.`
  İkinci Üniversite kapsamında Karasu için de Deniz Bilimleri Fakültesi oluşturmak üzere, yer temini konusun-da Karasu Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu`ndan gerekli çalışmaları yapması için talepte bulunduğuna fiilen şahit oldum. Bu fakültenin, Karasu Kocaali arasında konumlandırılmasının, ilçeler arasında rekabet oluşturmayacağı da kendisine ait bir görüştür. Bu görüşe destek vermemek ise mümkün değildir.
  `Karasu Balıkçı Barınağı olarak başlayan, sonraki aşamada Karasu Limanı`na dönüşen çeyrek asırlık süreç, Ocak ayından itibaren gemilerin hizmetine girerek tamamlanmış görünmektedir. Artık, ortada Karasu Balıkçı Barınağı değil Karasu Limanı vardır. Şimdi sıra, Karasu Balıkçı Limanı`na gelmiş olup,  sıkıntıları çözüme ulaştırmak da yine sayın vekilimizin ellerinde çözüme doğru yürümektedir. Önümüzdeki aylar içerisinde tamamlanmasını beklediğimiz birkaç kurum onayından sonra, Karasu Balıkçı Limanı`nın ihale edilmesini ve 2020 yılına bitirilmesini bekliyoruz. Hazırlanan dosya bunu işaret etmektedir.`
  Ayrıca, `Karasu için Yat Limanının çok önemli olduğunu da söyleyen Sayın İsen,` yeni projeyi de resmen dillendirmiş bulunmaktadır. “Bu proje ile turizm ekonomisindeki büyüme çok iyi yerlere varacaktır” diyerek işin ciddiyetine dikkat çekmiştir.
  Kömür Termik Santralinin kurulumunu engellerken tutunduğumuz dallardan birisi olan `“Longoz” için de detaylı ve kapsamlı bir proje çalışması yapıldığını anlatan vekilimiz, bu projenin de turizme çok büyük katkıları olacağına dikkat çekmiştir.` Bilindiği gibi Acarlar Longozu`nun bir kısmı Kaynarca sınırları içerisindedir. 
   Her seferinde olumlu görüşmeler yaptığım sayın vekilimize, `umudumuzisen bu işleri göreceğinize inanıyorum` diyerek bu haftaki sohbeti tamamlıyorum. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 648