SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

YARDIM ÇADIRI


  Eski adı plaj caddesi, yeni adı Atatürk Bulvarı, daha rahat yürünsün daha güzel olsun diyerek, yenileme çalışması devam eden alanın içerisine, şimdilik iki tane çadır yerleşmiş bulunuyor.
  Adı ne olursa olsun. Bulvarın tam ortasına çadır kurmak hakkını kendisinde görenleri, bu hakkı onlara verenleri anlamıyorum. Kendi İşyerinin önüne sergi açmanın dahi bir sınırı varken, cadde ortasına çadır kurmanın mantığı nedir?
  Adını “Allah rızası” koyduktan sonra yola çıkanların, “parayı veren cennete yatırım yapıyor” öğüdü ile para toplamaya çalıştıklarını hep birlikte görüyoruz. Fakir olduğu için yardım isteyen dilencilere de çadır veya çadırlar kurun ki! Kaldırım kenarına ve toprağa oturmak zorunda kalmasınlar. Üstelik haksız rekabet de oluyor. 
 Sanıyorsunuz, memleket o kadar zengin ki! Fakir bulmak, yardım verecek insana ulaşmak çok zor. Böyle olduğu için de Fitre paralarına talip olarak “Allah rızası” için iş görülüyor. 
  Kim! Nereye ne için para istiyor olursa olsun; bulvarın tam ortasına çadır kurma hakkına sahip olmamalıdır. Belediyelerin de buna izin vermemesi gerekir.
  Haktan hukuktan adaletten söz edenler, vatandaşın yürüyeceği yolu işgal ettiğinizi, başkalarının da bu hakkı kullanmak istemeleri durumunda sokağın yürünmez hale geleceğini görmüyor musunuz?
  Torpili fazla olanların her hakka sahip olmaları, aslında bir haksızlık değil midir? Sokağı kendine göre kullanırken “Allah rızası” demenin sevaptan çok günah olabileceğinin, hiçbir sakıncası yok mudur?
  Vatandaş da bilmelidir ki! 15 Temmuz darbe girişiminin temeli, cennet vaat edilerek, her yerde toplanan paralarla atılmıştır. Ramazan ve kurbanlar, dindar ve iyi niyetli vatandaşın dini duygularının, en çok istismar edildiği aylardır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 291