SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Yarınlar daha güzel olsun


   Okullar ve Dershanelerin açılması nedeniyle, yıllardır eğitim ve öğretimin içerisindeki birisi olarak, mesajım öğrencilere olacaktır. 
   Öğretmenleriniz ve büyüklerinizin öğütlerine değer verin. Gelecekte hangi mesleğin sahibi olacağınıza ve hangi işi yapacağınıza şimdiden kafa yorun.
   Sigaranın kanser yaptığı ayrıca, kalp, akciğer ve dolaşım sistemi hastalıklarına neden olduğu tartışmasız olarak bilinmektedir. Bir taraftan geleceğinizi güzel kurmak için ders çalışırken, diğer taraftan, sigara içerek, sigara bağımlısı durumuna düşmeyin.
   Bonzai olarak adı geçen bir uyuşturucu, gençler üzerinde kullanılarak ölümlere neden olmaktadır. Çok sayıda zehirli maddeye ait bu formül, uyuşturucular içerisinde adı geçmeyen bir ölüm tuzağıdır. Öğrenci olmayan kişilerle arkadaşlık yapmayın, kendinizi koruduğunuz gibi arkadaşlarınıza da sahip çıkın.  
   Bilgisayar gibi de kullanılan telefonlarınızı, okul, dershane ve evde ders çalışırken kapalı tutun. Bu durum, derse yüreğini ve aklını vermek, ayrıca zamanı verimli kullanmak için çok önemlidir.
   Duygusal ilişkilerinizi derslerinizi aksatmayacak bir dengede tutun, erteleyin. 10-18 Ergenlik, 15-25 gençlik dönemidir. Bu dönemlerde hem fiziki yapınız, hem Dünya görüşleriniz, sürekli olarak değişkenlik gösterecektir. Geçen yıl beğendiğiniz çok şeyi, işte bu nedenle, bu yıl dikkate dahi almıyorsunuz.  Bir meslek sahibi olacak yola girmeden, duygusallıkta çok uçmayın.
   Dünya`da yapılan anketler, toplumun en mutlularının üniversiteliler olduğunu göstermiştir. Sizler de onlardan birisi olmak için iyi bilin ki! Gün, bu gün, zaman, bu zamandır.
   Sınava da tek başınıza girdiğinize göre, en iyi ders çalışması tek başınıza oturduğunuz masada yapılır. Ancak, takıldığınız soru ve konular için arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizden yardım alın.
   Ev ortamında televizyon olan yeri ders çalışmak için kullanmayın. Kesinlikle ayrı bir odanız ve masanız olsun. Çok misafir gelen bir ailenin çocuğu olabilirsiniz; Bu durumu, sizi rahatsız etmeyecek bir düzene alın.
   Televizyon, dizi film, sınava hazırlanan bir öğrencinin hayatında yoktur. Çok dizi seyredenlerin hayatı, ileride, dizi filmlere konu olmaktadır.
   Her tür sorunlarınızı en güvendiğiniz yakınlarınız ile paylaşmayı öğrenin. En güvendikleriniz, anne, baba, hala, dayı, teyze, öğretmenlerinizden birisi olabilir. Paylaşmak, sorunu aşmanın ilk basamağıdır.
   Kapasitenizin sınava ortalama olarak yansıması için, ev ortamında yapacağınız çalışma üç saatten az olmamalıdır. İyi bir koşucu olmak için her gün koşmak, halterde madalya kazanmak için her gün 8 saat çalışmak gerektiği gibi kapasitenize göre bir fakülteye yerleşmek için en az bu kadar saat çalışılmalıdır. Daha fazla çalışanlar, rakiplerine göre ayrıca avantaj sahibi olacaktır. Bu bir yarış olduğuna göre, yarış öncesini en iyi kullananlar, doğal olarak, yarışta fark oluşturacaktır.
   Disiplinsiz hareket eden ve okul sürecinde ortama zarar veren öğrencilere gösterilecek anlayış da bir yere kadardır. Doğal olarak, bu konuda aşırı giden öğrenci zarar görecektir. Aşırı gitmeniz gereken yer, düzensizlik değil, başarılı olmak için göstereceğiniz gayret olmalıdır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1115