SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

Yaz geldi


   Haziran ayı sıcaklık ortalamalarının yüksek olması, yaz sezonunun erken canlanmasını sağladı. Temmuz içerisinde yaşanacak olan ramazan nedeniyle kıyıdaki yoğunluğun biraz azalması, Karasu Belediyesi`nin ve Karasu Emniyet Müdürlüğü`nün daha rahat çalışmasını sağlayacaktır. Bu fırsat iyi değerlendirilmelidir. Ramazan`ın yarısından sonra, hareketliliğin giderek artacağı ise geçmiş dönemlerden hatırlanacak bir durumdur.
  Daha düzenli ve daha kaliteli bir sezon geçmesi için, geçen yaz sezonundan ders alınması gerektiği açıktır. Belediyenin ve emniyetin sorun yaşadığı konular gözden geçirilerek, karşılıklı olarak uyum sağlanmalıdır. Çözüm için doğru bakış açısı, kamu yararını korumak olmalıdır. Benim adamım, bizim adamımız mantığı, her zaman baş ağrıtır. Fayda yerine zarar getireceği ise açıktır. Giderek büyüyen Karasu`yu idare edenler, dar görüşlü bakış açısından artık kurtulmalıdır.
  Bu senenin sorunları içerisine, doğal gaz çalışmasından geriye kalan enkazı da katmak gerekir. Çok kullanılan yol güzergahlarında yapılacak basit çalışmalar ile yollarımızı daha kullanılır hale getirmek mümkündür. Ara sokaklar bir yana, ana caddeler üzerindeki çukurlara müdahale etmemeyi anlamak mümkün değildir. Birkaç hafta önce de yazdım; İki tane traktörü bu işe ayırmak çok mu zor?
  Çok önemli bir konu da adı ne olursa olsun her tür aracın kumsal üzerinde gezmesini engellemektir. Bu durum için uygulanacak cezalar yeniden gözden geçirilmelidir. Bu "dangalak kültürü`ne " müsade edilmemelidir. Üstelik bu duruma akşam ve gece saatleri de dahildir. Düşünün, sabahleyin denize girmek üzere kıyıya indiniz ve kafasının kalınlığı kullandığı aracın lastiğinin izinden belli olan birileri kıyıyı oturulmaz hale getirmiş.
  Stres atmak ve dinlenmek için ilçemize gelen veya konut alarak yerleşenlerin, zaman zaman uyumsuzluk yaşamasını normal karşılamak gerekir.İşte bu nedenle, Karasu`ya dışarıdan gelenlerin aşırılıkları ve yanlışlarına aşırı tepki vermek yerine yapıcı ve yönlendirici tavır sergilemek gerekir. Her tür kavga ve gürültüyü azaltacak veya ortadan kaldıracak tutum içerisinde olmak, herkesin yararınadır. Gelen misafirin kendisini güvende hissetmesi, ilçemizde kalma süresini doğal olarak uzatacaktır. Bu durum ise sokaktaki simitçi ve boyacı dahil herkesin yararınadır. Ayrıca, giderek büyüyen Karasu`nun, yeni ve güzel bir imaj değişikliği, bizim davranışlarımızla şekillenecektir.
  Size göre normal davranış içerisinde olmadığını düşündüğünüz kişi için, kendinize göre teşhis ve tedavi yöntemi olarak "nush ile uslanmayanın diye başlayıp kötektir" diyerek bitirilecek cümle ile cezalandırılması, doğru bir davranış değildir. Yaptığı yanlışı doğru gibi savunan için, muhtemel hasta veya potansiyel hasta olduğu aklınızdan çıkmasın. Unutmayalım ki! İçerisinde yaşadığımız toplumun %5`i sinir hastasıdır. Bunların %1`inin daha sorunlu olacağı düşünülürse, işimizin hiç de kolay olmadığı kolayca anlaşılacaktır.
  Boğulmalara karşı dikkatli olunmalıdır. Buna kıyıda güneşlenen kişi de dahildir. Herkesin, çevresi ile ilgili sorumluluk duyması, saniyelerin dahi çok önemli olduğu boğulma olayına erken müdahaleyi sağlar. Yazlıkçıların birkaç hane bir araya gelerek alacakları, güneşlenirken yanlarında bulunduracakları, ipe bağlı bir can simidi önemli bir güvenliktir. Yüzme bilmeyenler için kıyıdan uzaklaşmak, ölüme yürümek demektir. Bu durumda olanlar özellikle kollanmalı, yanlız olarak da denize girmemelidir.
  İçeriden veya dışarıdan, yerli veya yabancı, tatil için Karasu`yu tercih edenlere mutlu tatiller dilerim.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1433