SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 24.05.2019

Yaza doğru


Karasu turizm ve ticaretinin en hareketli olduğu yaz mevsimine, artık, sadece günler kaldığını düşünürsek, belediyemizin de yoğun olarak buna kafa yorduğu kanısındayım. İyi sonuç için,
bu güne kadar yapılan eksik ve yanlışlardan mutlaka ders alınmalıdır. Yaz mevsiminde, hem tatil için gelenleri, hem de mevsim yoğunluğundan faydalanarak iş görmeye çalışanları, toz duman içerisinde bırakacak bir çalışma istemiyoruz.
  Kıyıda oluşan erozyonu önleyecek şekilde programlanan dalgakıranların, bitmesine çok az bir zaman kaldı. Son dalgakıranın da yapılmasına başlandığını ve çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini görmekten büyük keyif aldım. 
  Bu arada, yıllardır kendileri ile görüşmelerde bulunduğumuz DLH Bolu Bölge Müdürlüğü`nden Erdem Öncebe ve DLH`nın Sakarya kontrolörü Nurettin Bey`e projeye yaptıkları katkı verdikleri emek nedeniyle, Karasu Halkı adına binlerce teşekkür ederiz.
  Öyle sanıyorum ki! Dalgakıranların yapımından sonra, Karadeniz caddesindeki yol yapım çalışması da tamamlanacaktır.
  Yollardaki trafik emniyetini sağlama almak için oluşturulan kasisler de üzerinde durulması gereken bir konudur. İsteyen istediği yere, istediği yükseklikte kasis yapabiliyor. Olmadı, eline aldığı kalın bir halatı yolun ortasına atarak, kendisine göre trafik akışı sağlıyor.
  İçeride ve dışarıda, araçla geçtiğim her yerde, cadde ve sokaklardaki kasislerin kalınlığı ile o yörenin halkının kafasının kalınlığı arasında ilişki kurarım. Doğal olarak, aynı kafa kalınlığı yerel yönetimlere de yansımaktadır. 
  Uçuk sürücü sayısı fazla olduğu için, ülkemizin her yerinde, şehir içi yollarda, kasis görmek mümkündür. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerimizde uygulanan iki metre genişliğinde, yaya geçitlerinde olduğu gibi beyaza boyanan kasisler, hızı yavaşlatıyor, sürücüyü de havaya zıplatmıyor. Bir miktar asvalt ve silindir ile her yere kolaylıkla uygulanabilir. Boyası da yapıldığında, kalın kafalılık derecemiz, önemli ölçüde azalmış olur.
  Plaj caddesinde yapılmaya başlanan çalışmanın da yaza kadar acilen bitirilmesi gerekir. Aksi takdirde hem sürücü hem de yaya için tam bir eziyet olacaktır. 
  Yaz döneminde artan araç ve yaya yoğunluğu, çok sayıda hata ve yanlışı, doğal olarak, beraberinde getirecektir. Karasu halkı olarak bizlere düşen görev, yardım ve anlayışta, aramıza yeni katılanları olabildiğince korumak ve kollamaktır. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 839