SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 19.02.2019

YENİ GÜNDEM


  Bahçeli ve Erdoğan`ın anlaşarak başlattıkları başkanlık sürecinin, son perdesi olan genel seçimleri de geride bıraktık. Bir ayağı çukurda olduğu için, Erdoğan`a başkanlık yolunu açarak, bir anlamda kendi liderliğini de garantiye alan Bahçeli`nin, kendi adına başarılı olduğunu söylemek mümkündür.
  Hep merak etmişimdir. Tayyip Erdoğan, 15 yıllık hükümet döneminde neyi yapmak istemiş ve yapamamıştır. Başkanlık ile millet yararına neyi daha iyi yapacaktır; Onu da hep birlikte göreceğiz.
  Muharrem İnce, on numaralık bir lider formatı sergilemiştir. O da hem kendi, hem de CHP adına çıtayı biraz daha yükseltmiş ancak seçilmek için yeterli oyu bulamamıştır.
  Seçimin diğer bir galibi de havuz medyası ve TRT`dir. Hükümet adına görevlerini başarı ile tamamlamışlardır. Özellikle TRT ve onları yönlendiren hükümet görevlileri bu alanda tarih yazmışlardır. 
  Meral Akşener, siyaset sahasında yeni bir kimliktir. Her şeye rağmen bunu kanıtlamıştır. Temel Karamollaoğlu ise gösterdiği gayrete rağmen beklenen atılımı yapamamıştır. 
  Demokrasi oldukça rekabet hep olacaktır. Asıl öğrenilmesi gereken rekabet ile düşmanlığı birbirine karıştırmamaktır.
  Seçim sonuçları da göstermektedir ki! Türkiye`de Hiçbir sorun yoktur ve her şey tam anlamı ile yolundadır. Yeni saraylar ile yiyecek ve içeceklerin bedava olduğu “Kıraathanelerin” açılmasında geç kalınmamalıdır. 
  Seçim öncesi tamamlanan Karasu Atatürk Bulvarı çarşı içerisine bir ferahlık getirmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Ancak yeşillendirme konusu zayıf kalmıştır. Basit eksiklerin tamamlanması için ise küçük bir gayrete ihtiyaç vardır. Bunlardan birisi çöp kutularıdır. Ayrıca,  cadde ve sokaklarımız sigara izmariti ile çekirdek kabuklarından kurtarılmalıdır. “yerlere çöp atmayın” tabelalarına da ihtiyaç vardır. Çöp konusu camilerde okullarda ve mahalle muhtarlıklarında ele alınmalıdır. Toplum, bu kötü alışkanlıktan kurtarılmalıdır. 
  Bulvarın ortasına, özellikle de Atatürk Heykeli`nin önüne veya arkasına adı ne olursa çadır konulması tamamen yanlıştır. Bu alışkanlıktan da vazgeçilmelidir. 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 163