SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

YOL TUZAKLARI


   Yollarımızın yapılmasına sevinelim mi? üzülelim mi? gerçekten de bunu bilemez duruma geldik. Ekmek isteyen birisine, eline vermek yerine, kafasına vurarak vermek gibi bir hikâyedir bu.
  Yol yapım çalışmalarının yapılmakta olduğu ve yapıldığı dönemler içerisinde bu konuya defalarca dikkat çekmeye çalıştım.
   2014 yılı içerisinde 
      “ACİL ÇÖZÜM YOLU”
     “TESTİ KIRILMADAN I”
  2015 Yılı içerisinde  
     “TESTİ KIRILMADAN II”
     “TRAFİK KAZALARI”
  2016 Yılı içerisinde   
      “YAZA DOĞRU”
      “ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ I
      “ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ II
  Arzu edenler, Karasu Haber Gazetesi köşe yazarlarından yukarıdaki başlıklarla yazılan köşe yazılarına ulaşabilir.
  Şehir içerisinden geçen transit yolun yapımı sırasında, bu yolun bir ölüm yoluna dönüşeceği açıkça görülüyordu. Sizin anlayacağınız Perşembenin nasıl geleceği Çarşambadan belliydi.
  Yolun eski ve yeni düzenlemesine bağlı olarak meydana gelen maddi hasarlı ve ölümlü trafik kazası sayıları, emniyetin kayıtlarında mevcuttur. 
  Yollara ve yıllara bağlı, kazaları gösteren bir istatistik tutuluyor mu? Eğer tutuluyorsa ki! Tutulması lazım, bunun amacı nedir? Yoksa! Böyle bir değerlendirme hiç mi yapılmıyor? Her şey Tarzan`ca mı yürüyor?
  En son, Çağdaş Fındık Fabrikası kavşağında eski bir şoför ağbimizi kaybettik. “Kasisli döner kavşak” veya “Kavşak yol cebi” olması halinde, böyle ölümlü bir kazanın olması mümkün değildir. En çok maddi hasarlı bir kaza olabilir.
  Kaza sonrası yorumları ise ayrıca değerlendirilmelidir.
  Soru: Ölüm nasıl gerçekleşti
  Cevaplar: Allah`tan gelene bir şey diyemeyiz.
         Veren Allah, alan Allah
         Vakti zamanı gelmişti
         Kime ne diyebiliriz ki? 
         Kaderi böyle yazılmış
         Ölüme çare yok. 
         Her şey bahane
  Vatandaş böyle derken Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık ve Emniyet üçgeninden, “Biz de bu ilçede bu alanda sorumlu olması gereken insanlarız. Vatandaş öyle düşünse de yapılması gereken çok şey var. Bu işlere biraz kafa yoralım da en azından cenazelere gitmeye biraz daha yüzümüz olur” diyorlar mı?
  Ben de dâhil bu ilçede yaşayan herkes bu dağınıklıktan sorumluyuz. Yetki alanında olmasına rağmen, daha çok, seyirci olmayı tercih edenlere ise Allah akıllar fikirler versin. Olur ki! Düşünürler… 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1037