SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.03.2019

YÖNETİM ZAFİYETİ


  Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir yönetim zafiyeti yaşamaktadır. İçeride ve dışarıda uygulanan yanlış politikalar ülkemizin yaşadığı sorunları giderek büyütmektedir.
  Halkın ekseriyetinin oyunu alarak, son 15 yıl istediği gibi hükümet olan AKP iktidarı, çok büyük yanlışlara neden olmuştur. Bu yanlışlar, İktidarın büyük doğruları olarak gösterilen körfez köprüsü, boğaz köprüsü ve yapılan otobanlardan daha büyüktür.
  Bu gün, Paralelci diyerek büyük operasyonlar yapılan guruba yaşatılan10 yıllık bayramda, Emniyet, Adliye ve Milli Eğitim camiası çok büyük yaralar almıştır. Öyle ki! Paralel ile yolların ayrılmasından sonra, Polis Kolejleri ve Polis Akademileri kapatılmak zorunda kalınmıştır. Halen, iç güvenlikten sorumlu olan polis teşkilatı, okulsuz olarak yoluna devam etmektedir. Bu büyük bir kayıptır.
  Askerin kurmay kadrosu, Genel Kurmay Başkanı da dâhil olmak üzere, Ergenekon, Balyoz, Poyraz Köy, Casusluk gibi uydurma davalarla süründürülürken, günün Başbakanı, “Ben bu davanın savcısıyım” diyerek, büyük bir dağınıklığa neden olmuştur. Aradan geçen yıllar içerisinde, davaların düzmece olduğu anlaşılmış, haklı olarak da tazminat davaları başlamıştır. 
  Emniyet ve Adliyede “Paralel” operasyonları başlamış ve halen devam etmektedir.
  Doğal olarak, yaşanılan bu süreçte, Asker, Emniyet Güçleri ve Yargı sistemi zarar görmüştür. İşine geldiğinde değer verilen, işine gelmediği yerde itilen atılan ve itibarsızlaştırılan bir yüksek mahkeme, Dünya`nın hiçbir yerinde yoktur. 
  Dış politikada yapılan yanlışlar, Türkiye`ye yeni düşman gurupların oluşmasına neden olmuştur. Irak ve Suriye sınırında yaşanılan büyük dağınıklığın faturası, sadece yabancı ülke yönetimlerinin başarısızlıklarına bağlanamaz. 
  Çok kötü yönetilen, hatta hiç yönetilemeyen açılım süreci politikaları ile şehirler terörizme teslim olmuş, ülkemizin hem doğusu hem de batısı, büyük mal ve can kayıpları ile yürekleri yakar duruma gelmiştir. “Analar ağlamasın” denilerek çıkılan yol, gözyaşı seline dönüşmüştür. 
  Bugünkü istihbarat zafiyetinin gerisinde, yakın geçmişte, askerin ve polisin iyi yönetilememesine bağlı olarak meydana gelen dağınıklığın da çok önemli rol oynadığı açıktır.
  Pamukova`da yoldan çıkarak çok sayıda vatandaşımızın ölümüne neden olan trenin sorumluları gibi, yaşanılan terör olaylarından, kendisine pay çıkaran ve sorumluluk duyan hiçbir yetkili yoktur.
  AKP iktidarı, 15 yıl öncesi ile bu günkü mevcut durumu kıyaslamak suretiyle, devlet idaresini daha doğru temeller üzerinde yürütmelidir. Aksi takdirde bu yönetim zafiyeti hep sürecektir.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 937