SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

PLAN-PROJE-ATATÜRK HEYKELİ   Belediyemizim, Atatürk Bulvarı’ndaki  çevre düzenleme işini bir türlü anlayabilmiş değilim. Bulvar  Karasu’nun en önemli kamusal alanlarından biridir. Zira ticari, gezinti  ve de insanların buluşup görüştükleri yer olarak önemini her zaman korumaktadır. Ben bildim bileli belediye yönetimleri  bu alanda sürekli değişiklikler yaparak halkımıza şirin görünmeye ve “bakın biz sizler için ne kadar güzel uygulamalar yapıyoruz”un  peşinde koşmuşlardır.

    Değerli Karasulular sizlerde bilirsiniz ki, birey, aile , işyeri ve kurumların yaşaması için , planlamanın  önemi büyüktür diye düşünüyorum. Planlama niçin yapılır? Yapacaklarımız ile yaptıklarımız arasındaki olumlu ve olumsuz farkları görüp, hedeflerimize ulaşmada  kolay,  ekonomik, ve daha fazla yarar elde etmek için elbette.

    Yazık oluyor bizlere, ödediğimiz vergilerin yanlış ve plansız işlerde harcanması şahsen beni çok rahatsız ediyor. Birisi yapıyor, öbürü bozuyor, hatta kendi yaptığını çok kısa zamanda bozuyor ve tekrar tekrar yapıyor. Böylece günlük planlarla ve müsrif bir yönetim anlayışı ile yönetiliyoruz arkadaşlar.

   İşin bir başka yanı, yönetenlerimiz hemen her toplantı ve sunumlarda benim bu konuda projem var. Ben hazırım gibi söylemleri dillerinden düşürmüyorlar. Yapılan projelerde halkın veya temsilcilerinin bilgi ve görüşüne baş vurdunuz mu? Yok. Halkın rızasını, gönlünü aldınız mı? Yok. Ben yaptım oldu. Zihniyeti hemen her kişi ve kurumu sarmış durumdadır.

   Dikkatimi çekiyor; vatandaşın cadde ve sokağında su, kanalizasyon ve diğer alt yapı çalışmalarında çoğu kere sadece müteahhit veya taşeronun bir kepçesi ile bir iki elemanı bulunmaktadır. Aksine Belediye, Saski, PTT, elektrik idaresi  gibi kamu yetkililerinden hemen hemen hiç kimseleri iş yapılarken görmemekteyiz. Ancak şehrin merkezinde göze hoş geldiği ve ” bak işte ne kadar ilgili duyarlılık göstererek  çalışıyorlar” imajını vermek için,  Atatürk Bulvarı ile ilgili çalışmalarda olduğu gibi en az 4-5  Zabıta elamanı, ilgili birimin ve daire yetkililerinin önemli bir kısmını çalışma alanında görüyoruz. Vatandaşın su borusunu kepçesi ile patlatan zavallı taşeron işçisi ile bizleri karşı karşıya getiriliyoruz.

  Atatürk Bulvarı’ndaki Atatürk heykeli, Karasu muzun  anıtı haline gelmiş bir heykeldir. O’nu projeniz tamamlandığında, tekrar eski yerinde görmek istiyoruz. Ancak önünde Pazar çadırlarının, kermes tezgahlarının ve ramazan iftar çadırlarının olmadığı, etrafının çevrili, muhafazalı güzel bir anıt alanına dönüştürülmüş halde görmek istiyoruz.

Büyük millet meclisimizin açılışının 98. Yılı dönümü ile  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 306