Bunları biri yazmalı

Günlerdir konuşulan konular var ki, haber olarak bile rastlamak mümkün değil. Bunları konuşmak, tartışmak, istişarede bulunmak, çözümlemek lazım. Arkadan arkaya olan konuşulan konular, birilerinin, hatta alakasız kişilerin canını fena yakabilir!

SALDIYA UĞRAYAN PASTANE

Medyabar'da yazıyor ama kime sorsanız haberi yok. Sanki Karasu dışından birileri Karasu'ya iftira attı. Ha, konuşulmaması bir yerde iyi, çünkü Karasu için övünülecek bir şey değil. Tamamını değerlendirirsek de utanılacak bir şey. Ancak, Karasu'da pastane işleten herkes tahakküm altında kaldı. Acaba hangi pastane, acaba sevdiğimiz bir arkadaşımız mı, acaba iftiraya mı uğradılar... Bunları kim cevaplayacak? Üstelik iki ucu b*klu değnek, tutanın da elinde kalabilir!

Olay şu, Karasu'ya 7-8 yıl önce İç Anadolu Bölgesinden gelip yerleşerek pastane açan biri, yanında çalışan kızları taciz etmeye başlıyor. Zamanla alışkanlık halini alan sapıkça davranış, ailelerin artık saklayamayacağı bir seviyeye ulaşıyor ve patlıyor. Kızların yakınları deşifre olmamak için yasal yollara başvuramasalar da pastaneyi yerle bir ediyorlar.

Tutuklanan pastane sahibi de yargının hakkında vereceği kararı bekliyor!

Karasulu değil diye görmezden gelmeyin. Hepimiz ya Trabzonlu, ya Rizeli, ya Ordulu, ya da Giresunluyuz diyoruz! Kaçımız Karasulu olmayı becerebildik ki!

BELEDİYE HİZMETLERİ VE ANA CADDENİN YENİLENMESİ

Karasu Belediyesi, hizmete başladığı günden itibaren güzel şeyler başardı. Bunu belediyenin çıkardığı dergiden daha net fark edebiliyoruz. Ancak, yapılanları övmek yerine yapılması gerekenleri dile getirerek belediyeyi teşvik etmeli kanaatindeyiz.

Karasu'nun sahildeki birçok sokağı hala asfalt bekliyor. Çoğu stabilize kaplı, mesken sahipleri balkona çamaşır asamıyor tozdan. Yenilemeden önce ihtiyaç duyulan işlerin giderilmesine öncelik verilseydi keşke. Caddenin aciliyeti yoktu, zaten üzerindeki kaplama da yeni sayılırdı!

Caddedeki ağaçların kesilmesi, daha büyük tepki topladı. Keşke, bir ağacın kesilmemesi için köşkü yürüten Atatürk'e layık bir millet olabilseydik!

Ağaçların kesilmesine izin veren kurum da ayrı bir eleştiriyi hak ediyor!

LUNAPARKIN YIKILMASI

Üzerinden zaman geçmesine rağmen hala halkın gündeminde. Lunapark sayesinde insanlar eğleniyor, çevredeki esnaf da para kazanıyordu. Lunapark markaydı. Modernleştirmek lazım diye düşünürken hepten kaldırılması hoş olmadı!

Şimdi çocuklarımızı nereye getireceğiz eğlenmeye?

Yazı bekleyen esnaf, önceki yıllardaki verimliliği, hareketliliği bulabilecek mi?

Lunapark meydanı, ucube bir şekilde bekliyor. Yerine yapılacak şey ne olursa olsun, halkın beklentilerini karşılayabilecek mi? Yoksa birilerini zengin etmeye yönelik rant proje mi olacak?

MİNİBÜS GÜZERGÂHI

Karasu hızla büyüdü. Bu sebeple de bazı hizmetler geriden geliyor.

Aziziye Mahallesi ile Kabakoz Mahallesine minibüs seferi yok. Halbuki şehrin göbeğinden geçen, doğu ile batıyı bağlayan yeni bir hat kurulması çok mu zor?

YORUM EKLE