11 bin 918 öğrenci karne aldı... Yaz tatili başladı

2021-2022 Eğitim öğretim yılı sona erdi. Bugün Karasu’da 11 bin 918 öğrenci karne aldı. Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı, Şehit Serkan Sağır ilk ve ortaokulunda öğrencilerin karne sevincine ortak oldular.

11 bin 918 öğrenci karne aldı... Yaz tatili başladı

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Başkan İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Mahalle Muhtarı Yusuf Sağır ve Okul Müdürü İbrahim Ünal okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine karnelerini dağıttılar.

LGS BAŞARISINI TEBRİK ETTİ

8. sınıf öğrencilerine karnelerini verirken Liselere Geçiş Sınavında ilçe genelinde göstermiş oldukları başarıdan dolayı öğrencileri tebrik eden Kaymakam Helvacı, çalışmalarından dolayı okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür ederek ziyaretini tamamladı.

SATRANÇ TAKIMI HEDİYE ETTİ

Sınıflara satranç takımı hediye eden Başkan Sarı; “Yoğun geçen bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Sizler bizim umudumuz olan geleciğin mimarlarısınız. Aldığınız eğitim ışığında, kendinize, ailenize ve ülkemize fayda sağlayacak bireylersiniz. Başarılarınızdan dolayı hepinizi kutluyor ve iyi tatiller diliyorum” dedi.

TURHAN MESAJ YAYIMLADI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise bir karne mesajı yayınlayarak şunları kaydetti:

''Başarılı, verimli, özverili ve sorumluluk duygusu içerisindeki çalışmalarınızla bir eğitim öğretim yılını daha tamamladık. 17 Haziran 2022 Cuma günü İlçemizde Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim okullarında eğitim gören 11938 öğrencimiz karnelerini alarak yaz tatiline girecektir.

KÜLTÜRÜMÜZÜ GELECEĞE TAŞIYACAK

Sevgili öğrencilerim, Bilgiyi üreten, yarınlara şekil veren, kültürümüzü geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi dert edinen, her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen gençler bu ülkenin birer yıldızı olacaktır.

GÜZEL BİR TATİLİ HAK ETTİNİZ

Hepiniz çok çalışarak sağlıklı ve güzel bir tatili hak ettiniz. Bu süreyi verimli olarak değerlendirmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Sosyal ve kültürel etkinlikler yanı sıra özellikle kitap okumayı asla unutmayın. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir gönül mesleğidir. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yetişmesinde, ulaştıkları bütün başarılarda, iyiliklerde, güzelliklerde en büyük pay ve başarı size aittir.

SİZLERE MİNNETTARIZ

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni Türkiye'nin genç evlatlarını sizler yetiştiriyorsunuz. Bu toprakları vatan yapan, bu ülkeye değer katan, gece gündüz demeden özveri ile çalışan eğitimciler olarak sizlere minnettarız. Bu sorumluluğun bilincinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Değerli velilerimiz, tatil dönemleri aile içi iletişimi ve birlikteliği kuvvetlendirmek için bir fırsattır. Kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan en önemli unsurda aile içi etkili iletişim ve koşulsuz sevgidir.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Birlikte geçireceğiniz kaliteli zamanlar ve çocuklarınıza göstereceğiniz ilgi ve alaka neticesinde onları yeni eğitim öğretim yılına hazırlamış olacaksınız. Çok iyi biliyoruz ki güçlü Türkiye'nin mutlu çocuklarını sizlerin desteği, işbirliği ve gönül birliğiyle yetiştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı ve daha dinamik yeni eğitim öğretim yılına başlamayı ümit ediyor, tüm eğitim camiasına iyi tatiller diliyorum. Hafta sonu üniversite sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar dilerim.’’

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 10:43

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER