’’21 Eylül’den bugüne ne değişti ki yüz yüze eğitime geçiliyor?’’

Eğitim-Sen Temsilcisi Gürhan Aytok’tan yüz yüze eğitim soruları...

’’21 Eylül’den bugüne ne değişti ki yüz yüze eğitime geçiliyor?’’
banner189

Köy okulları, ilkokullar, 8 ve 12’nci sınıflarda yüz yüze eğitim bugün başladı. Eğitim Sen İlçe Temsilcisi Gürhan Aytok, seyreltilmiş yüz yüze eğitimin kapsamının genişletilmesiyle ilgili Karasu Haber’e konuştu.

‘’Okulların açılmasıyla ilgili kaygılarımız var’’ diyen Gürhan Aytok, şu ifadelere yer verdi:

1- Okullara yeteri kadar okul temizlik görevlisi görevlendirmesi yapıldı mı?

2- Sınıflarımız seyreltilmiş eğitime göre ayarlandı mı? Kalabalık sınıflı okullarda sosyal mesafenin sınıf ve teneffüslerde nasıl alınacağı konusunda plan ve hazırlıklar yapıldı mı? Denetimleri yapıldı mı?

3- Öğrencilerimize maske dağıtımı için gerekli maskeler okullarımızda temin edildi mi?

4- Sınıfların gerekli hijyen temizliği yapıldı mı?

Okulların gerekli olan hijyen temizlik malzemeleri okullara verildi mi? Eğitim-Sen olarak bu konudaki eksiklerin tespit edilip bir an önce önlem alınmasını talep ediyoruz.

''BAŞINDAN BU YANA ÖNLEMLER ALINARAK

EĞİTİMİN BAŞLAMASINI SAVUNUYORUZ''

“21 Eylül’den 12 Eylül’e neler değişti ki yüz yüze eğitime geçiliyor’’ diyen Aytok, salgının yükselişe geçtiği bir dönemde bu kararın alındığına dikkati çekerek, gerek eğitimcilerde gerekse velilerde endişelerin sürdüğünü söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze eğitim için 21 Eylül tarihini verdiğini hatırlatan Aytok, “Ancak o günkü koşullar altında bu gerçekleşmedi. 21 Eylül’den 12 Ekim’e ne değişti de böyle bir karar alındı bilemiyoruz. Başından bu yana, tüm önlemler alınarak yüz yüze eğitimin başlamasını savunuyoruz, ancak bu önlemlerin alınmadığını biliyoruz. Koronavirüs vakası görülen okul sayısı her geçen gün artıyor. Bu koşullarda eğitime başlanması kaygılarımızı artırıyor” ifadelerini kullandı. Okullarda koronavirüs vakası görüldüğü takdirde alınacak önlemlere ilişkin rehberin de muğlak ifadeler içerdiğini vurgulayan Aytok, bu belirsizliğin giderilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 12:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER