banner388
banner400

5 farklı sınıf daha yüz yüze eğitime başladı, peki bugün hangi sınıflar açılıyor?

banner403

Bugün 5 farklı sınıf daha yüz yüze eğitime başladı. Geçtiğimiz günlerde anaokulları ve birinci sınıflar, ardından meslek liseleri açılmıştı. Şimdi sıra 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflarla köy okullarında…

5 farklı sınıf daha yüz yüze eğitime başladı, peki bugün hangi sınıflar açılıyor?
banner399

İlk etapta sadece 1. sınıfların devam ettiği yüz yüze eğitime 5 yeni sınıf daha katıldı. Yüz yüze eğitime geçecek sınıflar ve diğer detaylar da geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

HANGİ SINIFLAR AÇILIYOR, OKULLAR AÇILDI MI?

Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre bugün (12 Ekim 2020 Pazartesi) 5 sınıf daha yüz yüze eğitime başlıyor.

Hâlihazırda yüz yüze eğitime devam eden 1. sınıflara ek olarak 2. 3. 4. 8. ve 12. sınıflar da yüz yüze eğitime başlıyor.

Bakan Selçuk’un açıklamalarının devamı şöyle: 12 Ekim Pazartesi günü itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimizle tıpkı ilkokul 1'inci sınıf öğrencilerimizde olduğu gibi yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okullarında olacaklar. Sınıf mevcutlarımız daha önce olduğu gibi yine gruplara ayrılarak azaltılacak ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri de eskisine nazaran kısaltılacak. Bununla ilgili tüm teknik ayrıntıları bu hafta içinde tüm düzeyler ve okul kademeleri için sizlerle paylaşma imkanımız olacak.

OKULA DEVAM ETMEYENLER

MÜFREDATTAN SORUMLU OLACAK

Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası önemli demiştik. Bu aşamada da isteyen velilerimiz okula gönderecek, istemeyenlere esneklik tanınacak. Bu durumda öğrencimiz devamsız sayılmayacak. Ancak velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrencimizin mutlaka uzaktan eğitimle devam etmesi gerekiyor. Çünkü öğrencilerimiz her koşulda müfredattan sorumlu olacaklar.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 10:57

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner391

banner390