Açılmayan hangi sınıflar kaldı?

Yüz yüze eğitime açılmayan sınıflar ailelerin ve öğrencilerin gündeminde...

Açılmayan hangi sınıflar kaldı?

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimde üçüncü aşamayı da 2 Kasım’da hayata geçirdi. 5 ve 9’uncu sınıflar da okullarına gitmeye başladı. Yapılacak değerlendirmenin ardından açılmayan sınıfların 23 Kasım’da eğitime başlaması gündemde.

AİLELER VE ÖĞRENCİLER MERAK EDİYOR

Birinci aşamada birinci sınıflar ile okul öncesi ve özel eğitim sınıfları, ikinci aşamada 2, 3, 4, 8, 12’nci sınıflar, yine ikinci aşamada köy ve seyrek nüfuslu yerlerde bütün kademelerde okullar açıldı. Son olarak üçüncü aşamada 5 ve 9’uncu sınıfların da yüz yüze eğitime başlamasının ardından, açılmayan ortaokul 6 ve 7, lise 10 ve 11’inci sınıfların durumu aileler ve öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı.

SEYREK NUFUSLU YERLERDE EĞİTİM YAPILIYOR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’6, 7, 10 ve 11’inci sınıflarımız açılmadı fakat eskiden köy diye adlandırılan mahallelerimizde 6 ve 7'inci sınıflarımızda eğitime başladık. 6 ve 7’ler, seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde hıfzıssıhha kurulu kararlarıyla eğitime devam ediyor. Sadece merkezdeki okullarda 6 ve 7’nci sınıflar açılmadı’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 16:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER