banner379

Akıl teri döktüler: İlçemizi temsil edecekler

Karasu Akıl ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvası tüm heyecanı ile yapılarak sonuçlandı.

Akıl teri döktüler: İlçemizi temsil edecekler

   Karasu'da ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Akıl ve Zeka Oyunları İlçe Turnuvası’  7 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirildi. Turnuvaya, okul yarışmalarında dereceye giren öğrenciler katıldı. İlkokul öğrencileri Mangala, Q-Bitz, Equilibrıo ve Pemtago, ortaokul öğrencileri de Kulami, Reversi, Mangala ve Pentago oyunları kategorilerinde yarıştılar.

TURNUVA NASIL GERÇEKLEŞTİRİLDİ?

Turnuva; Şube Müdürü Mehmet Taşkıran koordinasyonunda, İl Millî Eğitimden görevlendirilen Başhakem Ender Evirgen, Yarışma Koordinatörü Furkan Enşici ve Fatma Betül Gökhan, hakemler Yeliz Çakan, Nilgün Engin Yurdasucu, Ferda Merter, Fatih İnan ve Sultan Evirgen gözetiminde gerçekleştirildi. 

Öğrenciler ve danışman öğretmenlerin de hazır bulunduğu Sosyal Gelişim Merkezi Toplantı Salonunda kuralar çekilerek oyunlarına göre eleştirildi. Kura çekimi ardından Başhakem Ender Evirgen oyun kurallarını öğrencilere anlattı.

COVİD-19 ÖNLEMLERİ ALTINDA YARIŞTILAR

Covid-19 önlemleri kapsamında, masaların sosyal mesafe dikkate alınarak yerleştirildiği, her masada dezenfektan bulunan ve oyun oyun her öğrenci için ayrılan masaların bulunduğu turnuva salonunda önce ilkokullar, ardından ortaokullar yarıştı. Yarışmaları, hakemlerle beraber okullardan gelen danışman öğretmenler de takip ettiler.

CESARET BELGESİ ALDILAR

Heyecan dolu geçen yarışmalar sonucunda öncelikle tüm öğrencilere cesaret ve gayretlerinden dolayı Katılım Belgesi verildi. Finale kalan öğrenciler için ödül töreni yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik edip, geleceğin müjdecisi, yarınların umudu öğrencilerimizin başarılarından dolayı gururlandığını dile getirdi ve başarılarının daim olması temennisinde bulundu.

HEDİYELER VERİLDİ

Çetin Turhan, birinci olan öğrencilere madalyalarını takarak satranç takımı hediye etti. Turnuva sonunda birincilik derecesi alanlara altın, ikincilik kazananlara gümüş, üçüncü olanlara da bronz madalya verildi.

Öte yandan, ilkokul ve ortaokul kademesinden her oyun birincisi, il genelinde yapılacak olan turnuvaya katılarak ilçemizi temsil edecek.

Dereceye giren öğrenciler ve okulları şöyle:

İlkokullarda

Equilibrıo’da:

Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Aziz Cantürk birinci, Aziziye İlkokulu’ndan Nevfel Enis Tunca ikinci, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Ömer Aydın üçüncü oldu.

Mangala’da:

Adatepe İlkokulu’ndan Mehmet Kağan Ünal birinci, Aziziye İlkokulu’ndan Tusem Alkan ikinci, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan Aslı Uğur üçüncü oldu.

Q-Bitz’te:

İnönü İlkokulu’ndan Efsanur İsot birinci, Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan Nilay Yen ikinci, Aziziye İlkokulu’ndan Hediye Rümeysa Yenitürk üçüncü oldu.

Pentago’da:

Aziziye İlkokulu’ndan Hüseyin Direk birinci, İnönü İlkokulu’ndan İrem Aslı Sarıoğlu ikinci, Şehit Ferhat Sözer İlkokulu’ndan İsmail Emir Sağır üçüncü oldu.

Ortaokullarda:

Revesi’de:

Adatepe Ortaokulu’ndan Utku Özçelik birinci, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kerem Talha Kızılhan ikinci, Yuvalıdere Ortaokulu’ndan Sümeyye Venedik üçüncü oldu.

Mangala’da:

Sezi Eratik Ortaokulu’ndan Nazlı Yıldız birinci, Adatepe Ortaokulu’ndan Zeynep Oyar ikinci, Yuvalıdere Ortaokulu’ndan Ravza Nur Güler üçüncü oldu.

Kulami’de:

Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kerem İçköprü birinci, Yuvalıdere Ortaokulu’ndan İlyada Aydoğan ikinci, Adatepe Ortaokulu’ndan Mesut Kadir Köseoğlu üçüncü oldu.

Pentago’da:

Sezi Eratik Ortaokulu’ndan Nezir Karadeniz birinci, Adatepe Ortaokulu’ndan Emirhan Aktaş ikinci, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’ndan Şevval Nur Uçar ise üçüncü oldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 16:52

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER