Atatürk Anadolu Liseliler Yunanistan’da demokratik katılım üzerine çalıştı

Atatürk Anadolu Lisesi’nde yürütülmekte olan erasmus programı kapsamında öğrenciler Yunanistan’a gitti. İtalya, İspanya, Macaristan ve Yunanistan’dan akranları ile bir araya gelen öğrenciler çalışmalar ve sunum yaptı.

Atatürk Anadolu Liseliler Yunanistan’da demokratik katılım üzerine çalıştı

Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri erasmus programı kapsamında 6 öğrencisi ve 3 öğretmeni ile Yunanistan’a gitti. Karasulu öğrenciler öğretmeleri ile birlikte İtalya, İspanya, Macaristan ve Yunanistan’ın aralarında bulunduğu 4 ülkeden paydaşları ile çalışmalar ve sunum yaptı. Atatürk Anadolu Lisesi ilk toplantısını İtalya - Barcelona'da gerçekleştirmişti. Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Ysuf Yurdasucu, erasmus projelerinde yurt dışına her çıkışımızda farklı öğrencilerimiz ile gidiyoruz. Böylece 30 öğrenciyi projeye katmış oluyoruz'' diye konuştu.

FARKLI KÜLTÜRLERİ TANIMA FIRSATI

Bilgi veren Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, ‘’Okulumuzda yürütülmekte olan “Fairytales Empower Empathy Line” adlı Erasmus KA229 projemizin ikinci hareketliliği Yunanistan’ın Aigio şehrinde gerçekleşti. İtalya, İspanya, Macaristan ve Yunanistan’dan öğretmen ve öğrenciler bir araya gelerek demokratik katılım üzerine çalışmalar yaptılar, masallar yazdılar ve sunumlarını gerçekleştirdiler. Proje kapsamında yapılan Atina-Acropolis ve Kalavryta gezileri sayesinde öğrencilerimiz farklı bir kültürü tanıma fırsatı yakaladı. Proje çalışmaları kapsamında edindikleri tecrübelerini okuldaki diğer öğrencilerle de paylaşan öğrencilerimiz unutulmaz bir deneyim yaşadılar’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 11:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER