Atatürk Anadolu Lisesi Karasu'da bir ilki gerçekleştirdi

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin projesine 40 ülkeden 39’u dahil oldu.

Atatürk Anadolu Lisesi Karasu'da bir ilki gerçekleştirdi

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, örnek çalışmalarıyla Avrupa’daki öğrenme topluluğu eTwinning programındaki başarısını arttırarak sürdürüyor. Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda projeler yürüten Karasu Atatürk Anadolu Lisesiler, bugün Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen törende, eTwinning Okulu bayrağını ve belgelerini Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın elinden aldılar.

EN BÜYÜK ETWİNNİNG PROJESİ

3 yıldır bu proje üzerinde çalıştıklarını ve dünyanın en büyük etwinning projesine başladıklarını belirten İngilizce öğretmenleri Hilal Kaya ve Duygu Bal, ‘’Düya çapında 44 okulun kayıtlı olduğu eTwinning’de, 39’unun katıldığı bir proje hazırladık. Her ülkenin kendi kültürünün yemeklerini yaptığı projemiz, İngilizce olarak yürütülüyor, öğrenciler İngilizce konuşuyor ve yazıyor.  Öğrencilerimize büyük katkı sağlayan bu projeler, özellikle pandemi döneminde çocuklara çok iyi geldi. Şu anda hazırladığımız 4 projemiz var’’ ifadelerini kullandılar.

KARASU'DA İLK

‘’Sakarya’da 16 ilçenin 13 projesi var ve biri Karasu’nun. İlimize örnek teşkil eden bir çalışmamız var’’ diyen Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’Bu projelerde göstermiş olduğu hem ulusal hem uluslararası başarılar sayesinde Sakarya genelinde sadece 13 okulun almaya hak kazandığı eTwinning Okulu unvanını alarak, Karasu’da bir ilke imza atan Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, geliştirdiği projelerle başarısını daha da yukarılara taşıdı. Okulumuzun ve dolayısıyla ilçemizin bu başarıyı elde etmesi için özverili çalışmalar yürüten, iyi bir ekip çalışması sağlayarak bu başarıları elde eden öğretmenlerimiz Hilal Kaya, Duygu Bal, okul müdürümüz Yusuf Yurdasucu ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bu konu da Karasu’nun bir çizgisi vardı. Sizler bu çizginin ilerisine taşıdınız’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 15:19

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER