Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Karasu'da

TEGV Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Karasu'ya geldi. Karasu İlkokulu bahçesinde konuşlanan Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi tırında çalışan gönüllüler çocuklara bilişim, matematik, fen, okuma ve sanat alanlarında eğitim veriyor.

Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Karasu'da

DÖRT MEVSİM EĞİTİM PROJESİ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce proje ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi; ’’Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ateşböceği Öğrenim Birimi Eğitim Programı, bilişim, matematik, fen, okuma ve sanat alanlarında kısa süreli etkinliklerden oluşuyor. Bu projenin 2021 yılı fındık toplama dönemi olan olan 9 Ağustos - 17 Eylül 2021 tarihleri arasında ilçemiz Karasu İlkokulu’nda faaliyete girdi. Ferrero Değerli Tarım’ın destekleri sayesinde gerçekleştirilen projede, çocuklarımıza yüz yüze uygulanacak etkinliklerle ulaşılması hedefleniyor.

PROGRAMIN AMACI

Programın amacı, fındık tarımında mevsimlik işçi olarak çalışan ailelerin 7-14 yaş arasındaki çocuklarının sosyal, duygusal öğrenme, görsel okuma, dinleme, anlama, konuşma ve rakamlar ile temellendirerek okul yaşantılarına destek olacak temel becerileri kazandırmak. Bu program ile çocuklar aktif öğrenme, oyun ve deneyim prensibi ile hazırlanmış ve seviyelendirilmiş içerikler, malzemeler ve oyunlar ile öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirir, duyguları tanıma ve yönetme, ilişki kurma ve yönetme, sorumlu karar alma gibi sosyal ve duygusal beceriler geliştirir.’’

TURHAN ZİYARET ETTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, şube müdürleri Enver Coştur ve Özcan Erşen ile birlikte proje okulu ziyaret edilerek bilgi aldı. Çocuklarla sohbet eden Turhan, öğrencilerin yaz tatilinde eğlenirken yeni birçok bilgi öğrenmelerinden, tüm gelişim alanlarının desteklendiği bu etkinliklerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2021, 12:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER