Ayşegül Türkiye şampiyonasında

Kızılcık Ortaokulu öğrencisi Ayşegül Şahin, okullar arası karate müsabakasında kazandığı il birinciliğinin ardından bölge ikinciliğini de kazanarak ilçeye döndü. Başarılı sporcu şimdi heyecanla Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor.

Ayşegül Türkiye şampiyonasında

Karasu Kızılcık Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Ayşegül Şahin, Okul Sporları kapsamında Sakarya’da 5 Mart’ta düzenlenen okullar arası karate müsabakası kumite kategorisinde il birincisi oldu. Bu başarının ardından 25 Mart’ta Edirne’de düzenlenen Marmara Bölge turnuvasında başarısını daha da yukarıya taşıyan Şahin, bölge ikinciliğini kazandı.
TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA KATILACAK
Ayşegül Şahin elde ettiği bu başarılarla Antalya’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Şahin’in hem okulda hem sporda başarılı ve örnek bir öğrenci olduğunu söyleyen Okul Müdürü Davut Çakmak, “Öğrencimizle gurur duyuyoruz. Başarısı bizleri çok mutlu ediyor. Türkiye şampiyonası hedefine hazırlanırken heyecanını bizler de paylaşıyoruz. Ayşegül kızımıza ve onun yetişmesinde emeği geçen, destek olan ailesi, antrenörü ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” diye konuştu..

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 14:37

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER