Bir yılın emeği Karasululara sunuldu... HEM sergisini açtı

Karasu Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisini açtı. Alpaslan Türkeş Parkı’nda açılan sergiyi çok sayıda Karasulu ve tatilciler gezdi

Bir yılın emeği Karasululara sunuldu... HEM sergisini açtı

Her yıl 1-7 Haziran haftası Hayat Boyu Öğrenme haftası olarak kutlanıyor. Bu kapsamda ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi koordinesinde okul ve kurumlarda hayat boyu öğrenmenin önemini  anlatan çeşitli etkinlikler planlandı. Bu etkinliklerin ilki 1 Haziran Çarşamba günü Alparslan Türkeş Parkı’nda açılan Halk Eğitimi Merkezi sergisi oldu.

Açılışı yapan protokol üyeleri kurdele kesiminin ardından sergi alanını gezerek kursiyerlerin yaptığı ürünleri inceledi ve bilgi aldı. Saat 14.00’te açılan sergi akşam saatlerine kadar ziyaretçilerini ağırladı.

AMAÇ, HAYAT BOYU ÖĞRENME BİLİNCİ KAZANDIRMAK

Karasu Halk Eğitim Merkezi müdürü Said Özkan, ‘’Halk Eğitim Merkezi ve okullarımızca mesleki, sportif ve kültürel alanlarda yapılacak bu etkinliklerde öğrenci, veli ve kursiyerlerimizde hayat boyu öğrenme bilinci kazandırmak amaçlanmaktadır’’ dedi. Özkan, 2021-2022 eğitim öğretim yılında toplam 290 kurs açtıklarını söyledi.

Müdür Özkan, ‘’Karasu Halk Eğitim Merkezimiz tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılında toplam olarak 290 mesleki, genel ve kültürel kurslar açılmış ve 5 bin 700 kursiyer bu eğitimlerden faydalandırılmıştır’’ dedi.

KURSLARIN GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜ ARTTIRMAK

‘’7 den 70’e herkes için her yerde eğitim’’ ifadesini kullanan Özkan, yapılacak olan faaliyetlerle hayat boyu öğrenme kurslarını tanıtmak, kursların görünürlüğünü artırmak, ilçemizde kurs kursiyer sayısını artırmak, daha fazla insanımıza akademik, mesleki ve kültürel anlamda katkıda bulunmak, hayat boyu öğrenmenin öğrenci ve yetişkinler üzerindeki katkılarını göstermek istediklerini söyledi.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Halk Eğitim sergisinde, 25 ayrı kurs merkezinde, 25 eğitici ve yıl boyunca toplamda 2 bin 300 kursiyerimizin çalışmalarından el emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

Sergide Giyim Moda Tasarım, El sanatları, Dekoratif Ev Tekstili, Deri İşleme, Filografi, Rölyef resim ve Geri Dönüşüm alan ve kurslarının ürünleri tanıtıldı.

KİMLER KATILDI

Sergiye Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, HEM Müdürü Said Özkan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, muhtarlar, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 12:07

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER