Çalışma ektiler başarı biçiyorlar

Karasu’nun gururu olan Reyhan Çiftçi, Zeynep Zeren Erbatan, Melis Tatlı...

Çalışma ektiler başarı biçiyorlar

   Karasu’nun gururu olan Reyhan Çiftçi, Zeynep Zeren Erbatan ve Melis Tatlı bu kez mutluluklarını Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’la paylaştı.

LGS'nin ilk üçü milli eğitim müdürünü ziyaret etti. Liselere Geçiş Sınavında derece yapan öğrenciler başarılarının mutluluğunu aileleriyle olduğu kadar ilçenin mülki amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile de, gerçekleştirdikleri ziyaretlerle paylaşıyorlar.

İŞTE BAŞARI PUANLARI

   Bugün gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan; ‘’480.54 puanla ilçe birincisi olan Reyhan Çiftçi’yi, 477.34 puanla ikinci olan Zeynep Zeren Erbatan’ı, 466.08 puanla üçüncü olan Melis Tatlı’yı göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutluyorum. Öğrencilerimizin bu başarılarının muhakkak ki hem kendilerine hem ilçemize olumlu yansımaları olacaktır. Biz eğitimde başarının öğrencinin mutlu, huzurlu, sosyal yönden kendini geliştirmiş, evrensel değerlere sahip bireyler olarak kendilerini yetiştirmeleri sayesinde geleceğini belirttik. Kendisini yetiştirmiş, umut saçan, pırıl pırıl gençlerimizin varlığı geleceğimiz açısından bizlere büyük mutluluk ve moral vermektedir" diye konuştu.

NE OLMAK İSTİYORLAR?

    Öğrencilerle bir süre sohbet eden Turhan, öğrencilere başarılarının yolculuğunu ve ilerde düşündükleri meslekleri sordu. LGS ilçe birincisi Reyhan Çiftçi bu soruya doktor olarak cevap verdi. İkinci Zeynep Zeren Erbatan mimar olmak istiyor. Üçüncü Melis Tatlı’nın ise kafası biraz karışık. Tatlı şu anda diş hekimliğine yakın olduğunu söyledi ama mühendislik de olabilir.

   Öğrenciler başarılarının ailelerinin, öğretmenlerinin destekleri, düzenli çalışmalarına ve kitap okumalarına bağlı olarak geliştiğini belirttiler.

HEDİYE VEREREK TEŞEKKÜR ETTİ

  Ziyaret sonunda öğrencilere hediye veren Turhan; "Bu başarının gizli mimarları öğretmenlerini, idarecilerini ve çocuklarının eğitimi ile yakından ilgilenen velilerimizi gayretlerinden dolayı kutluyorum. Başarıların artarak devam edeceğinden kuşkum yok. Emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrenciler ziyareti okul müdürleri Şeref Çiftçi ile birlikte gerçekleştirdiler.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 15:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER