'Dünya için iyilik yap' dediler, dışarıya çıktılar

Zübeyde Hanım Anaokulu’nda Okul Dışarıda Günü etkinliği düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte çocuklar, en çok sevdikleri şey olan oyunları en uygun ortam olan açık havada oynadı. Aynı zamanda atık malzemelerden geri dönüşüm tasarımları ve doğal malzemelerden de çeşitli görseller hazırladılar.

'Dünya için iyilik yap' dediler, dışarıya çıktılar

   Dünya için iyilik yap sloganıyla Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda dünya için iyilik yap sloganıyla Okul Dışarıda Günü etkinliği düzenlendi. Çok sevdikleri bu etkinlikte çocuklar, açık hava da oyunlar oynadı, atık malzemelerden çeşitli tasarımlar yaparak el becerilerini geliştirdi, doğada buldukları yaprak ve dal parçaları ile birbirinden neşeli görseller hazırladı.

   Tüm dünyada kutlanan "Okul Dışarıda Günü", çocuklara açık havada oyun oynamayı, keşfederek öğrenmeyi özendiriyor. Uygulama kapsamında Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu’nda eğitim gören minikler, bu güzel günde doğanın, temiz havanın, güneşin ve yeşilliğin tadını çıkardı.

‘EN UYGUN ORTAM AÇIK HAVA’

   “Oyun, çocuğun kendini ifade etmekte kullandığı ortak bir dildir ve çocukların en iyi öğrenme yolu oyundur. Oyun için ise en uygun ortamlardan biri açık havadır’’ diyen Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba, ‘’Açık hava, çocukların kendilerini en özgür hissettikleri ve kendileri olabildikleri yerlerin başında gelir. Son zamanlarda ülkemizde yaşanan salgın nedeniyle çocuklarımızın doğadan ve temiz havadan mahrum kalmaması ve bu dönemde çocukların ruhsal gelişimlerini oyun yolu ile olumlu bir şekilde destekleyerek çocuklarımızı bahçemizde oyun ile buluşturuyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2021, 16:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER